Menu
Juwenalia na Politechnice!

W ten weekend warto się wybrać na Juwenalia na Politechnice!

W ten weekend odbędą się zresztą  tylko Juwenalia na Politechnice. Reszta zlękła się konkurencji Nocy Muzeów i wolałbym, by studenci Politechniki do nich dołączyli. Bo dzięki ich konserwatywnym gustom można poczuć się odrobinę młodszym. No, jakieś dwie trzy dekady. Jako gwiazdy występują tam muzycy, którzy swoją karierę zaczynali zanim zapraszający ich studenci się urodzili. Dlatego Juwenalia na Politechnice są takie specyficzne. No tak, powinienem od tego zacząć, wstęp jest bezpłatny i to nie tylko dla studentów (nie sprawdzają legitymacji)!

Tradycyjnie Juwenalia na Politechnice odbywają się na stadionie Syrenki, miejscu zapomnianym przez wszystkich, kibiców zwłaszcza i ożywiających chyba tylko z tej okazji. By przybliżyć lokalizację, mieści się on na tyłach Stodoły na Batorego, obok dogorywającej giełdy komputerowej. Miejscu na tyle odludnym, że można sobie pozwolić na nocny rockowy koncert. Już dziś, w piątek wystąpi Kult niezmordowanego Kaziuka Staszewskiego. Pierwszy swój koncert zagrali niedaleko, w klubie Remont 37 lat temu. I też dla studentów Politechniki. Drugą gwiazdą i to już dla mnie pewne zaskoczenie, jest Krzysztof Krawczyk, przy którym wychowali się dziadkowie tych, którzy stanowić będą większość uczestników dzisiejszego koncertu, bo zanim rozpoczął karierę solową debiutował na scenie w 1963 z Trubadurami, a szczyt jego kariery przypadł na lata siedemdziesiąte. Plus Poparzeni Kawą Trzy i na rozgrzewkę jedyny zespół nie mieszczący się w kategorii weteranów, Dispelled Reality. W sobotę stały w zasadzie gość, dla którego Juwenalia na Politechnice stanowią chyba stały punkt grafiku: Lady Pank. Wbrew nazwie, nawiązującej do ich pierwszego przeboju, legenda polskiej sceny rockowej, niezmiennie z Jankiem Borysewiczem (dziś w zasadzie Janem) jako frontmanem. I jako druga gwiazda raper O.S.T.R. To ponoć już klasyka rapu, bo rap trwa na tyle długo, by dorobić się i tej kategorii. Do rapu jednak nie przyzwyczaję się nigdy i nawet nie będę próbować. A kysz! Plus heavy metalowy, czyli znów rockowy, Nocny Kochanek i na rozgrzewkę folkowa Runika, której debiutancka płyta ukazała się w zeszłym roku. Niestety sobotni koncert pokrywa się z Nocą Muzeów.

Juwenalia na Politechnice: www.juwenaliapw.com

 piątek 17maja, godzina 17.00 (Krzysztof Krawczyk o 20.15, Kult o 21.30)

sobota 17maja, godzina 17.10 (O.S.T.R. o 20.50, Lady Pank o 22.30)

Stadion Syrenki, gdzie to jest

Na oba koncerty, w piątek i sobotę, wstęp wolny! Przy wejściu dokładnie sprawdzają, czy nie wnosimy alkoholu, ale nie dlatego, że na obowiązuje abstynencja, chodzi o to by nie robić konkurencji sponsorom. Piwo leje się tam strumieniami, chodzi tylko to, by było to piwo z odpowiednim logo.

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.