Menu
Już w czerwcu Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii !

Już w czerwcu Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii !

Już w czerwcu Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii! Jak co roku do Warszawy przyjadą z dosłownie całego świata polonijni przedsiębiorcy. Wielu z nich, zapewne nawet większość, już po raz któryś, bo konferencja ma też grono stałych uczestników. Przyjadą nie tylko po to, by spotkać się ze sobą, ale przede wszystkim, by nawiązać użyteczne kontakty biznesowe tu, w kraju. To zatem także zaproszenie dla nas. Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii ma praktycznie stały program. Pierwszy dzień to właściwa część konferencyjna, są wystąpienia zaproszonych gości (odpowiedniej dla takiego wydarzenia rangi) i debata uczestników konferencji. W kuluarach odbywa się część wystawiennicza i targowa. A wszystko kończy uroczysty integracyjny wieczór przy zastawionym polskimi potrawami i trunkami stole. Towarzyszy temu też program artystyczny. W tym roku ta część odbędzie się w MsMermaid – Conference Center at The Tides, czyli w Centrum Konferencyjnym Syrenka nad rzeką, bo tak to chyba należy przetłumaczyć, jednym z niewielu budynków znoszących się w Warszawie wprost nad rzeką, przy bulwarach wiślanych, na który chyba każdy zwrócił uwagę przejeżdżając mostem Poniatowskiego. Drugi dzień jest wyjazdowy, co roku Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii odwiedza jakiś region Polski, tym razem w programie będzie tylko bardzo krótki wyjazd, bo do Żelazowej Woli pod Warszawą, miejsca urodzenia Fryderyka Chopina. W tym roku przyszła bowiem znów kolej na Mazowsze. Zwiedzanie będzie przy okazji, ważniejsze jest nawiązywanie kontaktów i poznawanie regionu pod kątem możliwości zrobienia tu dobrego biznesu. Będą wizyty w formach i instytucjach. Więcej szczegółów wkrótce! A na koniec jeszcze wieczorna kolacja, znów mająca także funkcję integracyjną. W opisie jakoś gubi się klimat konferencji, a jest on bardzo ważny, wręcz kluczowy. Znaczna część uczestników się już zna, choć bywa, że spotykają się twarzą w twarz tylko przy tej okazji. My możemy do nich łatwo dołączyć, stać się jednymi z nich. A z ludźmi, których znamy i po prostu lubimy łatwiej się robi interesy. O to, by tak się stało, by wszystko przebiegło zgodnie z planem dba osobiście prezes organizującej konferencje Fundacji Polonia, Zbigniew Ludger Olszewski, bez którego obecności tej konferencji nie sposób wręcz sobie wyobrazić.

Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii to wydarzenie, na którym warto i wręcz wypada być!

Warto też dodać, że wśród partnerów strategicznych jej organizatorów jest również magazyn przedsiębiorcy@eu, a Klub Integracji Europejskiej i jego członkowie są stałymi uczestnikami dorocznej konferencji!

więcej: www.konferencjapolonii.pl

sobota 15 i niedziela 16 czerwca

MsMermaid – Conference Center at The Tides

Warszawa ul. Wioślarska 8 (I piętro), gdzie to jest

Udział w konferencji jest płatny, koszt to 550 złotych od osoby (co obejmuje też wydarzenia towarzyszące), szczegóły odnajdziemy na jej stronie, do której adres podajemy powyżej. A zacząć należy oczywiście od rejestracji swojego udziału, co należy zrobić online tutaj. Warto przy rejestracji podać, jakich kontaktów poszukujemy, organizatorzy postara się nam pomóc! Z ich pomocy możemy też skorzystać, jeśli poszukujemy tańszego noclegu, patrz zakładka hotele na stronie konferencji.

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.