Menu
Belle Epoque i talia osy, w Noc Muzeów zapraszamy do Wilanowa !

Belle Epoque i talia osy, w Noc Muzeów zapraszamy do Wilanowa !

Belle Epoque i talia osy, widowisko kostiumowe w Noc Muzeów na dziedzińcu pałacu wilanowskiego. W głównych rolach uczestniczki programu Debiutantki i moda Belle Epoque.

Belle Epoque to okres ostatniej ćwierci XIX i początków następnego, aż do wybuchu I wojny światowej. Okres pokoju i wyjątkowej prosperity w Europie, której kres położył wybuch I wojny światowej. Czasy secesji i postępu technicznego: elektryczności, rowerów, pierwszych samochodów, pierwszych samolotów i gigantycznych sterowców. Stroje kobiece były dalej niewygodne, z obowiązkowym gorsetem formującym talię, za to jak piękne! Obowiązkowe były kapelusze…

Razem z Klubem Integracji Europejskiej jesteśmy patronami medialnymi tego wydarzenia, a spirytus movens tego wydarzenia jest niezawodna Agnieszka Michalczyk,  która stworzyła też program Debiutantki.

Wstęp wolny, zapraszamy o 21! Od 19 aż do północy można też za darmo zwiedzać pałacowe wnętrza. To co wydarzy się na pałacowym dziedzińcu ma nas do tego zachęcić, ale jest też samo w sobie powodem, aby się tam wybrać.

A już teraz obejrzyjcie trailer!

Rafał Korzeniewski

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.