Menu
Już ponad 700 przedsiębiorców wzięło udział w tegorocznej edycji Akademii e-marketingu!

Już ponad 700 przedsiębiorców wzięło udział w tegorocznej edycji Akademii e-marketingu!

W marcu odbyły się trzy pierwsze spotkania w ramach kolejnej, 11 już edycji Akademii e-marketingu: w Gdańsku, Katowicach i Warszawie. Akademia e-marketingu to cykl bezpłatnych szkoleń dla przedsiębiorców poświęconych budowaniu strategii ich obecności w Internecie. To okazja do zdobycia cennej wiedzy z zakresu marketingu internetowego, promowania firmy w sieci, ale i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Objęliśmy tę ważną inicjatywę naszym patronatem medialnym.

Program szkoleń jest dostosowany do potrzeb małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swój biznes wykorzystując możliwości, jakie daje Internet. Uczestnicy podczas szkoleń   dowiedzieli się, jak rozwijać swoje firmy dzięki obecności i promocji w Internecie. Firmowa strona www i sklep online, efektywna sprzedaż w sieci, działania SEO, skuteczna komunikacja w social mediach, dyrektywa Omnibus – to tylko część zagadnień, które zostały omówione w trakcie tych szkoleń.

Przedsiębiorcy poznali również praktyczne sposoby na dotarcie do nowych klientów oraz przydatne narzędzia promocyjne, takie jak np. Google Ads. Nie zabrakło czasu na zadawanie pytań ekspertom oraz prowadzenie merytorycznych i na inspirujące dyskusje. Specjaliści udzielali też zainteresowanym tym darmowych konsultacji.

–  Także dla nas, czyli osób prowadzących szkolenia, były to bardzo wartościowe spotkania, które odbyły się w przyjemnej atmosferze. Czujemy ogromną satysfakcję. Cieszymy się, że po raz kolejny uczestnicy wykazywali zainteresowanie. Chętnie odpowiadaliśmy na ich pytania i rozwiewaliśmy wszelkie wątpliwości. Widzimy, że mali i średni przedsiębiorcy są skupieni na realizacji celów poprzez odpowiednio dobraną strategię marketingową oraz chcą iść z duchem czasu. Cieszy nas także ich odwaga oraz zapał, z jakim wkraczają w nowe obszary działalności w Internecie. Trzymamy za nich kciuki i planujemy wciąż ich wspierać, dostarczając wiedzę, innowacyjne pomysły i nowoczesne narzędzia, które przynoszą widoczne rezultaty – podsumowała Anna Pszczółkowska, koordynatorka Akademii e-marketingu.

Pierwsze z tych szkoleń odbyło się 15 marca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Dla mieszkańców Trójmiasta jest to wyjątkowe miejsce. A organizator Akademii e-marketingu, czyli firma WeNet, od lat współpracuje z lokalnymi firmami i wspiera tamtejszych przedsiębiorców, skutecznie pomagając im w docieraniu do klientów w swojej okolicy. Bo i w tym Internet może pomóc. Wybór miejsca nie był więc przypadkowy.

W Katowicach Akademia e-marketingu odbyła się 23 marca w wyjątkowej przestrzeni Muzeum Śląskiego, które znajduje się w miejscu dawnej kopalni ,,Katowice’’. Nowoczesne wnętrza częściowo znajdujące się pod ziemią oraz doskonale zaprojektowana pod kątem audiowizualnym sala konferencyjna sprawiły, że uczestnictwo w szkoleniu było szczególnie atrakcyjne.

Trzecie z tych szkoleń dla przedsiębiorców odbyło się 29 marca w Centrum Olimpijskim w Warszawie, które jest przede wszystkim siedzibą Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Nowoczesny budynek Polskiego Komitetu Olimpijskiego to idealne miejsce do inspirujących spotkań. Wybór padł na Centrum Olimpijskie z jeszcze jednego powodu. Ambasadorem marki WeNet, organizatora Akademii e-marketingu, jest znany wszystkim Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie, a dziś odnoszący sukcesy przedsiębiorca. Robert współpracując z ekspertami WeNet z powodzeniem promuje swoje nowe projekty dzięki obecności w Internecie.

Wszystkie trzy szkolenia zakończyły się interaktywnym quizem, do udziału, w którym nie trzeba było nikogo namawiać. Była to okazja do podsumowania zdobytej wiedzy oraz dobrej rozrywki. Dla najlepszych z nich czekały drobne nagrody, a wszyscy ich uczestnicy otrzymali certyfikaty udziału w Akademii e-marketingu.

Ale to jeszcze nie koniec wiosennej odsłony Akademii e-marketingu! Kolejne bezpłatne szkolenia odbędą się w Krakowie i Białymstoku! Nadal można zgłaszać swoje w nich uczestnictwo, wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na dedykowanej im stronie  www.akademiaemarketingu.pl.

[na podstawie materiałów organizatora, redakcja]

WeNetWeNet to firma działająca w obszarze szeroko pojętego doradztwa internetowego. Ponad 1000 ekspertów w całym kraju oferuje skuteczne rozwiązania dla biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorców z sektora MŚP. Firma posiada w pakiecie wszystkie usługi internetowe, takie jak tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych, prowadzenie dedykowanych kampanii reklamowych i działań marketingu lokalnego online, tworzenie e-sklepu oraz hosting stron internetowych. Z usług WeNet korzysta już 50 000 małych i średnich firm. Obecnie działa w całej Polsce i posiada biura w 19 lokalizacjach.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.