Menu
300 przedsiębiorców z Trójmiasta wzięło udział w Akademii e-marketingu

300 przedsiębiorców z Trójmiasta wzięło udział w Akademii e-marketingu

15 marca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się objęta naszym patronatem medialnym 11 już edycja Akademii e-marketingu, cyklu bezpłatnych szkoleń poświęconych budowaniu strategii swojej obecności w Internecie. Przedsiębiorcy z sektora MŚP podczas spotkania ze specjalistami znów mieli okazję zdobyć cenną wiedzę z zakresu marketingu internetowego i promowania firmy w sieci oraz przy okazji nawiązać nowe kontakty biznesowe.

W Akademii e-marketingu w Gdańsku wzięli udział liczni właściciele małych i średnich firm, którzy zdobyli wartościową wiedzę z dziedziny marketingu online, strategii promowania i rozwoju działalności w Internecie. Akademia była dla przedsiębiorców również świetną okazją do przeprowadzenia inspirujących rozmów z ekspertami oraz nawiązania kontaktów biznesowych, które są cenne zwłaszcza na rynku lokalnym.

Akademia e-marketingu jest ogólnopolskim projektem, który ma na celu przekazanie przedsiębiorcom z sektora MŚP nowoczesnej wiedzy dotyczącej marketingu internetowego oraz efektywnego wykorzystania narzędzi służących do bezpośredniego dotarcia do potencjalnych klientów. W trakcie bezpłatnego szkolenia w Gdańsku prelegenci w ciekawy sposób prezentowali wszelkie zagadnienia oraz podpowiadali, jakie techniki warto stosować, aby w maksymalny sposób wykorzystać potencjał Internetu do promocji przedsiębiorstwa.

11 edycja Akademii e-marketingu w Gdańsku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy dzięki warsztatom zdobyli praktyczną wiedzę, którą będą mogli wykorzystać do rozwijania swoich firm. Firmowa strona WWW i sklep internetowy, skuteczna sprzedaż w sieci, działania SEO, dobra komunikacja w Social Mediach, dyrektywa Omnibus – to tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione.

Mali i średni przedsiębiorcy poznali sprawdzone narzędzia promocyjne, a także dowiedzieli się, jak docierać do szerszego grona klientów. Podczas spotkań z profesjonalistami nie zabrakło też czasu na zadawanie pytań oraz prowadzenie inspirujących i merytorycznych dyskusji.

–  Mogę powiedzieć, że z naszej perspektywy, czyli osób prowadzących szkolenie, było to bardzo wartościowe spotkanie. Cieszymy się, że już po raz kolejny uczestnicy wykazywali duże zainteresowanie. Chętnie odpowiadaliśmy na ich pytania i rozwiewaliśmy wszelkie wątpliwości. Widzimy, że mali i średni przedsiębiorcy są skupieni na realizacji celów poprzez odpowiednio dobraną strategię marketingową oraz chcą iść z duchem czasu. Cieszy nas także ich odwaga oraz zapał, z jakim wkraczają w nowe obszary działalności w Internecie. Trzymamy za nich kciuki i planujemy nadal ich wspierać, dostarczając przydatną wiedzę, innowacyjne pomysły i nowoczesne narzędzia, które działają – podsumowuje Anna Pszczółkowska, koordynatorka Akademii e-marketingu.

Organizatorzy Akademii dopasowali jej program do potrzeb branży MŚP, biorąc pod uwagę swoje wieloletnie doświadczenie oraz sugestie uczestników z poprzednich edycji wydarzenia. Program składał się m.in. ze spotkań z ekspertami, którzy w interesujący i merytoryczny sposób przekazali swoją wiedzę. Doradcy internetowi WeNet udzielali też zainteresowanym przedsiębiorcom bezpłatnych konsultacji i doradzali najlepsze rozwiązania.

Warto też wspomnieć o wyjątkowym miejscu, w którym odbyło się szkolenie w Gdańsku, czyli o Europejskim Centrum Solidarności. Jest to bez wątpienia miejsce niepowtarzalne i szczególnie ważne dla mieszkańców Trójmiasta. Jego wybór nie był więc przypadkowy. Organizator Akademii, czyli firma WeNet, skupia się na współpracy z lokalnymi biznesami i pomaga właścicielom firm, którzy docierają do klientów w danym regionie. To dlatego chce być z nimi w najważniejszych dla nich miejscach. Dzięki temu lokalna przedsiębiorczość zyskuje na znaczeniu. Mali i średni przedsiębiorcy z Pomorza mogli więc zdać sobie sprawę, jak istotna jest ich obecność na rynku lokalnym.

Wiosenna edycja Akademii e-marketingu nie kończy się w Gdańsku. Przed nami jeszcze kilka szkoleń w innych polskich miastach, takich jak m.in. Katowice, Warszawa, Kraków i Białystok.

Nadal można zgłaszać swoje uczestnictwo w wydarzeniu, wypełniając formularz kontaktowy na stronie www.akademiaemarketingu.pl. Co ważne, udział w szkoleniach jest bezpłatny!

Organizatorem i partnerem merytorycznym Akademii e-marketingu jest firma WeNet Group.

Partnerami strategicznymi są: Krajowa Izba Gospodarcza, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Klub Integracji Europejskiej.

Patronami medialnymi 11 edycji wydarzenia są: Trojmiasto.pl, My Company Polska, Strefa Biznesu, SlaskiBiznes.pl, Business Hub, Gazeta MŚP oraz magazyn przedsiębiorcy.eu.

[na podstawie materiałów organizatora]

WeNetWeNet to firma działająca w obszarze szeroko pojętego doradztwa internetowego. Ponad 1000 ekspertów w całym kraju oferuje skuteczne rozwiązania dla biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorców z sektora MŚP. Firma posiada w pakiecie wszystkie usługi internetowe, takie jak tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych, prowadzenie dedykowanych kampanii reklamowych i działań marketingu lokalnego online, tworzenie e-sklepu oraz hosting stron internetowych. Z usług WeNet korzysta już 50 000 małych i średnich firm. Obecnie działa w całej Polsce i posiada biura w 19 lokalizacjach.

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.