Menu

Znamy laureatów kolejnej edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”

Dobiegła końca kolejna edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” – programu, który od 1998 roku wzmacnia wizerunek polskich przedsiębiorstw oraz pomaga zdobyć zaufanie klientów, partnerów biznesowych i społeczności lokalnej. W tegorocznej edycji o ten prestiżowy certyfikat ubiegało się niemal 300 firm z całej Polski. Kapituła Programu potwierdziła rzetelność i wiarygodność 280 z nich, przyznając im jednocześnie tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018. Certyfikaty oraz Nagrody wręczone zostały przedstawicielom przedsiębiorstw podczas Wielkiej Gali Finałowej 16 listopada w hali Expo XXI w obecności nie tylko uczestników, partnerów i organizatorów Programu, ale też przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz mediów.

Nagrody dla najlepszych

Uczestnicy programu ubiegają się nie tylko o tytuł i certyfikat, ale też nagrody specjalne. Najważniejsza z nich – Statuetka „Przedsiębiorstwo Fair Play” – trafiła do 15 firm, które szczególnie wyróżniły się na tle innych Laureatów XXI edycji programu. Były to: ASD Toyota Ukleja Spółka Jawna oddział Ujście, Suchy Las, Złotkowo oraz Lexus w Poznaniu; Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.; EDPOL Food & Innovation Sp. z o.o. z Łomży; ERKADO Zbigniew Kozłowski z Gościeradów-Folwark; MILKPOL S. A. z Czarnocina; Przedsiębiorstwo Wielbranżowe „FAST” Sp. z o.o. z Zielonej Góry; Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S. A. z Wrocławia, Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutyczno-Kosmetycznej PROFARM Sp. z o.o. z Lęborka; RECARO Aircraft Seating Polska Sp. z o.o. ze Świebodzina; Sanatorium Uzdrowiskowe „Przy Tężni” w Inowrocławiu samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej;  VOSTER Sp. z o.o. Sp. k. z Zarzecza; WAMAX Artykuły i Urządzenia Biurowe z Wrocławia;  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego – Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie; WOOD-MIZER INDUSTRIES Sp. z o.o. z Koła; Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy „OSKA” Zbigniew Oskwarek, Kazimierz Kasprowicz, Jarosław Kasprowicz – Sp. j. z Przyłęk.

Z kolei wyjątkową działalność na rzecz środowiska naturalnego nagradzano Wyróżnieniem Ekologicznym. Tę zieloną statuetkę otrzymały 4 przedsiębiorstwa: Flowair Głogowski i Brzeziński Sp. j. z Gdyni; Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. z Konina; Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Sp. z o.o. z Rzeszowa oraz WŁODAN Andrzej Włodarczyk Sp. j. z Porszewic.

Wśród wyróżnień na Uczestników czekały również 4 nagrody „Debiut Fair Play”, przyznawane przedsiębiorstwom, które uczestniczą w programie po raz pierwszy i wyróżniają się szczególnymi działaniami na tle innych debiutujących w danej edycji Laureatów. Nagrodę uzyskały: ALTER S.A. z Tarnowa Podgórnego; Gas Storage Poland Sp. z o.o. z Dębogórza; a także dwie firmy z Wrocławia M&M Consulting Jarosław Michniewski oraz Mimari Michał Mirocha.

Kapituła przyznała również 14 medali „Ambasador Fair Play w Biznesie” 2018 osobowościom polskiego biznesu, wyłonionym spośród kierownictwa przedsiębiorstw, które przez co najmniej dziesięć kolejnych lat uzyskały tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

Semper Fidelis – Zawsze Wierny

W ubiegłym roku program „Przedsiębiorstwo Fair Play” obchodził swoje 20-lecie. Oznacza to, iż po raz pierwszy wyróżniono firmy, którym Kapituła przyznała certyfikat w dwudziestu kolejnych edycjach. Została na tę okazję stworzona statuetka „Semper Fidelis” z diamentem w barwach programu. Podczas tegorocznej Gali Finałowej Programu statuetką i tytułem „Semper Fidelis” uhonorowane zostały aż 4 firmy: DORA METAL Sp. z o.o. z Czarnkowa, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Jasienicy Rosielnej, Polmass S.A. z Bydgoszczy oraz TFP Sp. z o.o. z Dziećmierowa.

Więcej informacji o Laureatach i programie przeczytać można na stronie  www.przedsiebiorstwo.fairplay.pl. Już teraz można zgłosić się do udziału w kolejnej edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, która rozpocznie się już w styczniu 2019 roku.

Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski

Podczas Gali zgromadzonym gościom zaprezentowana została także publikacja powstała w ramach projektu związanego z obchodami stulecia niepodległości Polski pn. „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej”. Publikacja poświęcona została przedsiębiorcom, których zaangażowanie społeczne przyczyniło się do odbudowy państwowości Polski na przestrzeni ostatnich 100 lat. Opisano w niej przykłady kierowania się w prowadzonej działalności takimi wartościami, jak wolność, solidarność – wartościami wpisanymi w polską tradycję państwową i narodową. Znaczną część publikacji poświęcono Laureatom Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. W formie studium przypadku opisana została ich historia, polityka wewnętrzna, działania na rzecz kontrahentów, klientów, społeczności lokalnej oraz środowiska naturalnego. Publikację można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej: http://iped.pl/pliki/publikacje/Publikacja-SOB-Niepodlegla.pdf

Przedsiębiorcy mogą wykorzystać tę publikację jako inspirację do podejmowania działań z zakresu SOB. Natomiast społeczeństwo, dzięki publikacji, będzie miało okazję poszerzyć wiedzę na temat realizowanych przez przedsiębiorstwa działań oraz faktycznej roli przedsiębiorców w tworzeniu wolnej gospodarki, a co za tym idzie – niepodległości i niezależności gospodarczej naszego kraju.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

AS/Przedsiębiorstwo Fair Play

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.