Menu

Akademia Kobiet już po raz 4. zapaliła do działania!

Katarzyna Bosacka, Paulina Holtz, Qczaj, Gosia Rdest, Aneta Wątor, Piotr Bucki – to tylko niektórzy prelegenci, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się ze sceny z uczestniczkami IV edycji Akademii Kobiet. Moc inspiracji i motywacji w połączeniu z dużą dawką sztuki w postaci koncertu Macieja Grendy i monodramu Justyny Sieńczyłło z Teatru Kamienica zapewniło uczestnikom weekend obfity w nową wiedzę i niezapomniane wrażenia. Akademia Kobiet łączy rozwój biznesowy z osobistym, dając przestrzeń do spotkania osób, które odniosły już sukces z tymi, które marzą o zmianach i życiu z zgodnie ze swoimi potrzebami i wartościami.

Zapal się do działania – to cel przewodni Akademii Kobiet, wydarzenia dla kobiet, które chcą od życia więcej. Odkąd kobiety pierwszy raz wkroczyły do świata biznesu wiele się zmieniło. Dzisiaj nikogo już nie dziwi, że tak samo jak mężczyźni, osiągają sukcesy nawet w trudnych branżach. Droga ku temu bywa jednak kręta i pełna wybojów. Doświadczone bizneswoman, które zdecydowanie sięgnęły po swoje marzenia, są najlepszymi mentorkami dla koleżanek, które nie boją się podobnych wyzwań. Kobiety chętnie uczą się również od mężczyzn, ich też nie zabrakło w gronie prelegentów.

Każde wystąpienie było inne, każde wnosiło nową jakość do wydarzenia. Harmonogram został tak ułożony, by każda uczestniczka znalazła coś dla siebie. Dotknęliśmy tematów kobiety w motorsporcie, relacji międzyludzkich, wyglądu dbania o siebie w kontekście makijażu biznesowego, jak i tego od środka – wyboru właściwych składników, by zdrowo się odżywiać i na długo pozostać w dobrej kondycji. Poruszyliśmy także obszar efektywności w pracy i organizacji czasu. Nie mogło zabraknąć akcentu muzycznego i kontaktu ze sztuką. Krótko mówiąc spędziliśmy weekend w doborowym towarzystwie i mam nadzieję, że uczestniczki pełne mocy i inspiracji z odwagą wyruszą w stronę realizacji swoich marzeń. – mówi Monika Lichota, organizatorka Akademii Kobiet. Dodaje: To już czwarta edycja, która potwierdza, że kobiety potrzebują przestrzeni do wspólnych spotkań, rozmów, wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych znajomości, a przede wszystkim czasu dla siebie, by zadać sobie pytanie, czy miejsce, w którym obecnie się znajdują, daje im spełnienie. Cieszę się, że ponad 200 kobiet z całej Polski przyjechało, by skorzystać z mocy tego wydarzenia.

Skuteczna motywacja ma wiele postaci – mogą nią być historie kobiet sukcesu albo praktyczne wskazówki podpowiadające, w jaki sposób osiągnąć cele i marzenia. Inspiracją dla uczestniczek było wystąpienie Gosi Rdest – najszybszej Polki świata, która jest profesjonalnym kierowcą wyścigowym – w tym roku brała udział w Mistrzostwach Europy GT4. Motywację uzupełnioną o praktyczne wskazówki zapewniły natomiast prelekcje Piotra Buckiego autora fiszek „Jak zawsze mieć czas”,  (Masz 168 godzin! Dobrze je wykorzystaj), trenera-performera Daniela Qczaja (#inowytrwaj) i aktorki Pauliny Holtz (Chcę, nie muszę! Kobieta wielozadaniowa). Aneta Wątor opowiedziała o tym, że problemy stwarzają możliwości, czyli o firmie w duchu Kaizen. Na swoim przykładzie pokazała, jak metoda małych kroków pomaga w realizacji celów. Ponieważ na sali były osoby, które pamiętają początki jej nowej drogi zawodowej sprzed 4 lat – przekaz był bardzo mocny i wiarygodny. Z dużym zainteresowaniem spotkał się wykład Katarzyny Bosackiej, dziennikarki TVN, która otworzyła oczy na to, co warto jeść i jak bardzo ostrożnym należy być robiąc zakupy. Wydarzenie zakończył koncert mantr w wykonaniu zespołu Mantrill.

Akademię Kobiet po raz kolejny poprowadziła niezastąpiona Katarzyna Cichopek. Oficjalne zakończenie wydarzenia zwieńczyło wręczenie certyfikatów.

Fot. i tekst: Akademia Kobiet

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.