Menu
Znakowanie środków trwałych obowiązek czy wybór?

Znakowanie środków trwałych obowiązek czy wybór?

Podczas inwentaryzacji kluczowe jest skuteczne znakowanie środków trwałych. Choć nowe technologie, takie jak kody QR, czy kody RFID, zyskują na popularności w magazynach, nie sprawdzając się one w przypadku środków trwałych czy wyposażenia. Tradycyjne kody kreskowe nadal pozostają niezawodne i mają wiele zalet. 

Kody kreskowe są powszechnie rozpoznawalne, a ich odczytanie nie wymaga specjalistycznych urządzeń. Dzięki swojej prostocie są mniej podatne na błędy. Ich skanery są również tańsze i łatwiej dostępne w porównaniu do tych używanych do odczytu innych kodów.

Ponadto, kody kreskowe są bardziej odporne na uszkodzenia fizyczne. Ich czytelność i szybki czas skanowania przekładają się na efektywność inwentaryzacji. Dodatkowo pionowe kreski w kodzie gwarantują, że nawet jeśli etykieta uległa uszkodzeniu w większości przypadków kod nadal da się odczytać. 

Wybierając znakowanie środków trwałych, warto więc postawić na sprawdzone kody kreskowe, które od lat zapewniają niezawodność i prostotę w zarządzaniu majątkiem firmy.

Niezależnie jednak na jaką technologię postawimy, warto pamiętać, że zgodnie z Ustawą o Rachunkowości środki trwałe muszą być trwale oznakowane a numeracja zawarta na tym oznakowaniu powinna mieć odniesienie do ewidencji. Jest to obowiązek spoczywający na Kierowniku Jednostki, trzeba zatem taką numerację nanieść. Liderem na rynku znakowania i inwentaryzacji środków trwałych jest spółka Inwentaryzacje PRO, która działa na autorskiej Metodyce inwentaryzacje PRO gwarantując realizacje wszystkich projektów zgodnie z przepisami. Więcej szczegółów na www.inwentaryzacjpro.pl.

Aleks Wiener, prezes Zarządu Inwentaryzacje PRO Sp. z o. o.

materiał promocyjny

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.