Menu
4 tysiące przedsiębiorców wzięło udział w 12. edycji Akademii e-marketingu

4 tysiące przedsiębiorców wzięło udział w 12. edycji Akademii e-marketingu

Od lutego w największych polskich miastach w ramach 12 już edycji Akademii e-marketingu organizowane były bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców z sektora MSP. Odbyły się w one Lublinie, Katowicach, Gdańsku, Warszawie, Białymstoku, Wrocławiu, Łodzi i Krakowie. Szkolenia poświęcone były  budowaniu strategii promocji firmy w Internecie. Prowadzący spotkania eksperci zaprezentowali sprawdzone narzędzia i podzielili się z uczestnikami szkoleń praktycznymi wskazówkami dotyczącymi e-marketingu. Spotkania były też również okazją do nawiązania relacji biznesowych oraz wymiany doświadczeń i pomysłów na rozwój biznesu. Tak jak nad poprzednimi magazyn przedsiębiorcy@eu objął patronat nad tą edycją Akademii e-marketingu, a wśród strategicznych partnerów Akademii znaleźli się między innymi Krajowa Izba Gospodarcza i Klub Integracji Europejskiej.

Akademia e-marketingu już od 12 lat inspiruje i zachęca do rozwoju swojego biznesu w Internecie. Program szkoleń jest dostosowany do potrzeb małych i średnich przedsiębiorców. Mocną stroną szkoleń są nowinki i trendy w marketingu online, pomagające efektywnie promować usługi i produkty w Internecie. Udział w bezpłatnych wydarzeniach jest świetną okazją do zdobycia cennej, praktycznej wiedzy z zakresu marketingu internetowego i strategii promocji firmy w sieci. Opiera się przede wszystkim na praktycznych wskazówkach ekspertów oraz dużej dawce wiedzy podanej w przystępny i interesujący sposób. W tym roku do naszych niezawodnych prelegentów, Anny Pszczółkowskiej, Mariusza Dawidziuka oraz Grzegorza Kordasa, dołączył Marcin Karwowski, ekspert i praktyk Google Business Profile, który doradzał w zakresie marketingu lokalnego i produktowego.

Wszystkie spotkania w ramach wiosennej edycji Akademii e-marketingu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W 8 wydarzeniach w największych miastach w Polsce udział wzięło ponad  4 tysiące przedsiębiorców. Warsztaty były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych, szczególnie na lokalnym rynku.

XII edycja Akademii e-Marketingu przyniosła nam kolejne, inspirujące spotkania z właścicielami małych i średnich firm z całej Polski. Osobiście zawsze czekam na pytania uczestników, które potrafią zaskoczyć i bywają wyzwaniem dla prelegentów. Z drugiej strony pytania te pokazują nam, jakie naprawdę są potrzeby naszych uczestników i przedsiębiorców. Wspólnie się rozwijamy i doskonalimy. Tegoroczną edycję wzbogaciliśmy o cykliczne spotkania online, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem naszych słuchaczy. Z całą pewnością Akademia e-marketingu dziś to prawdziwa społeczność, gdzie dzielimy się wiedzą, najnowszymi trendami, a uczestnicy wymieniają się doświadczeniami i budują lokalne relacje i kontakty biznesowe – mówi Anna Pszczółkowska, koordynatorka Akademii e-marketingu.

Eksperci WeNet edukują, wskazując na to, jak ważne jest świadome prowadzenie firmy w dobie wirtualnej rzeczywistości. Dla niektórych uczestników mogło to być pierwsze poważne zetknięcie się z tematyką marketingu internetowego. Przedsiębiorcy, podczas spotkań ze specjalistami, mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę na temat budowy stron internetowych i e-sklepów, prowadzenia skutecznych działań SEO, reklamy w Internecie i komunikacji w Social Mediach. Poznali również sposoby na dotarcie do nowych klientów i zwiększenie sprzedaży oraz przydatne narzędzia, takie jak np. Google Ads. Dowiedzieli się również, w jaki sposób mierzyć skuteczność prowadzonych działań. Atmosfera spotkań sprzyjała inspirującym dyskusjom i konsultacjom z ekspertami. Eksperci WeNet omówili również zagadnienia prawne związane ze zmianami w przepisach, np. dyrektywę Omnibus, która nakłada na e-sprzedawców nowe obowiązki.

Jako Partner Google oraz Microsoft Advertising Program Partner mamy dostęp do najnowszych rozwiązań i zdobyczy technologii, aktualnie oferowanych przez dostawcę. Tą wiedzą dzieliliśmy się z uczestnikami Akademii e-Marketingu, podpowiadając najlepsze rozwiązania. Podczas szkoleń pracujemy na konkretnych przykładach istniejących firm, aby w ten sposób jak najbardziej przybliżyć możliwości i istniejące narzędzia.  Przede wszystkim chcemy pomóc małym i średnim firmom w przystępny sposób przyswoić praktyczną wiedzę z zakresu e-marketingu. Każda firma chce i może odnieść sukces – mówi Mariusz Dawidziuk, trener Akademii e-marketingu, ekspert Google Ads, Google Analytics, Bing Ads.

Organizatorzy, oprócz merytorycznej wiedzy, starają się również, poprzez dobór lokalizacji spotkań, wykorzystać potencjał i charakterystykę miast i regionów, by być jeszcze bliżej lokalnych społeczności. W wiosennej odsłonie cyklu spotkaliśmy się z przedsiębiorcami w Lublinie (Hotel lLuxor), w Katowicach (Muzeum Śląskie), Gdańsku (Europejskie Centrum Solidarności), Warszawie (Centrum Olimpijskie), Wrocławiu (Tarczyński Arena), Białymstoku (Białostocki Park Naukowo-Technologiczny), Łodzi (Zatoka Sportu Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej) i Krakowie (Centrum Konferencyjne Fabryczna).

Jestem przekonany, że dzięki naszym szkoleniom i warsztatom w ramach Akademii e-Marketingu, przedsiębiorcy będą mogli lepiej zrozumieć mechanizmy działania w Internecie, skuteczniej promować swoje produkty lub usługi oraz efektywniej zarządzać swoim biznesem online. Wierzę, że nasza praktyczna wiedza oraz doświadczenie pozwolą uczestnikom osiągnąć sukces i konkretne cele biznesowe. Jesteśmy dumni z tego, że możemy być wsparciem i motywacją dla polskich przedsiębiorców, pomagając im rozwijać biznes i odnosić sukcesy w świecie Internetu. W kolejnych edycjach będziemy dostarczać im jak najwięcej wartościowej wiedzy i inspiracji mówi Grzegorz Kordas, trener Akademii, Specjalista w zakresie SEO i e-commerce oraz pozyskiwania klienta w sieci.

Finałem każdego ze szkoleń był quiz, w  który zaangażowali się wszyscy uczestnicy. Była to okazja do odrobiny relaksu i podsumowania zdobytej wiedzy. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat udziału w szkoleniu, a na najlepszych czekały też drobne nagrody.

Organizatorzy już planują kolejne wydarzenia w ramach jesiennej odsłony 12. edycji Akademii e-marketingu, która rozpocznie się już we wrześniu 2024 roku. Tym razem eksperci WeNet planują spotkać się z przedsiębiorcami w 7 miastach w Polsce. Między innymi odwiedzą Rzeszów, Poznań, Warszawę, Katowice, Gdańsk, Bydgoszcz i Szczecin.

Dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są rozwojem swoich kompetencji cyfrowych w ramach Akademii e-marketingu, nasi eksperci są dostępni cały czas –  na bieżąco organizując  i prowadząc kursy oraz webinary poświęcone zagadnieniom marketingu w Internecie.

Warto więc obserwować projekty na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych, by nie przegapić zapisów.

Organizatorem Akademii e-marketingu jest WeNet Group, która od wielu lat współpracuje z lokalnymi przedsiębiorcami i wspiera ich działania w dotarciu do klientów w swojej okolicy. to firma działająca w obszarze szeroko pojętego doradztwa internetowego. Ponad 1300 ekspertów w całym kraju oferuje skuteczne rozwiązania dla biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorców z sektora MŚP. Firma posiada w pakiecie wszystkie usługi internetowe, takie jak tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych, prowadzenie dedykowanych kampanii reklamowych i działań marketingu lokalnego online, tworzenie e-sklepu oraz hosting stron internetowych. Z usług WeNet korzysta już 70 000 małych i średnich firm. Obecnie działa w całej Polsce i posiada biura w 17 lokalizacjach. 

Opracowano na podstawie materiałów organizatora, redakcja.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.