Menu
Wioletta Karaś „Mirrors of Hell & Heaven” patronat klubu nad wystawą w Paryżu

Wioletta Karaś „Mirrors of Hell & Heaven” patronat nad wystawą w Paryżu

Paryż to wciąż stolica sztuki, Nowy Jork nie jest tak ładny i pewnie nawet Amerykanie noszący koszulki z napisem I ♥ NY się z tym zgodzą. Do tego z naszego punktu widzenia Nowy Jork jest nieco daleko i aby wybrać się do Stanów musimy mieć wizę. Więc i my ulegliśmy czarowi Paryża, dając się namówić na objęcie patronatem zorganizowanej tam wystawy. Jej wernisaż odbędzie się 27 października w hotelu Hilton Paris Opera w samym sercu Paryża. Swoje obrazy wystawi tam polska artystka Wioletta Karaś, której mentorem jest znakomity artysta z Australii, Andrew Bartosz.

Tytuł wystawy „Mirros of Hell & Heaven” jest po angielsku, bo choć Paryż to artystyczna stolica świata, to lingua franca jest dziś angielski. Dostrzegamy jednak w tym pewną niezręczność. Na polski tłumaczy się to niezbyt efektownie, nawet niezbyt zrozumiale jako „Zwierciadła Piekła i Niebios”. Zgodnie z tytułem wystawa podzielona jest na dwie części, mroczną i jasną. Pierwsza część pokazuje ludzi słabych, którzy błądząc, nie mogą odnaleźć się w otaczającym ich świecie. Druga, jasna strona obrazuje kobietę i mężczyznę przepełnionych prawdziwą życiową energią, czyli mocnych i pełnych sił. Już z kuratorskiego opisu wynika, że na jasną stronę możemy przejść tylko razem. Oczywiście podział ten nie zawsze jest taki prosty i na wystawie ta pośredniość, to co pomiędzy jasnym a ciemnym też jest prezentowana.

Program wernisażu obejmuje nie tylko samą kontemplację obrazów, dodatkowymi atrakcjami będą występ Warsaw Ballet i koncert bluesowo-rockowego zespołu z Krakowa Nipu i Przyjaciele. Wybór nieprzypadkowy, bo to taniec i muzyka kolejne pasje autorki obrazów. Nie zabraknie też oczywiście lampki wernisażowego wina, choć może to być też drink (patrz program). Będzie on też okazją do prezentacji stworzonej przez artystkę marki „COLOR WINGS”. Wstęp wolny, więc jeśli tego dnia będziecie w Paryżu, wpadnijcie na wernisaż objętej naszym patronatem wystawy.

Jesteście zaproszeni!

strona artystki: www.colorwings.eu/pl

 

program wernisażu:

19.00 otwarcie wernisażu, wellcome drink

 

20.00 oficjalne przywitanie, prezentacja marki Color Wings, podziękowania dla partnerów i sponsorów

 

20.30 występ baletu: Warsaw Ballet – część I

 

21.30 występ baletu: Warsaw Ballet – część II

 

22.00 koncert zespołu NiPu i Przyjaciele

 

23.00 zakończenie wernisażu

 

 

piątek 27 października, godzina 19.00

Hilton Paris Opera, 108 Rue Saint-Lazare

gdzie to jest

Wstęp wolny, nie jest wymagane potwierdzenie obecności.

Uwaga, choć do paryskiej Opery jest stąd rzeczywiście niedaleko, to faktycznie hotel mieści się naprzeciwko dworca Saint-Lazare (cóż, taki chwyt marketingowy) i to będzie najlepszy punkt orientacyjny.

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.