Menu

Powstaje nowy biurowiec w Warszawie – Wola Retro – połączenie tradycji z nowoczesnością

Spektakularny alians dawnego z nowym, czyli przedwojennej modernistycznej architektury z nowoczesną zabudową biurową, będzie miał miejsce w centrum warszawskiej Woli, przy ulicy Skierniewickiej. W ramach nowej inwestycji LC Corp SA – Wola Retro – odrestaurowany zostanie zabytkowy obiekt biurowy i powstaną dwa nowe biurowce o łącznej powierzchni najmu 24 500 m2.

Tradycja i nowoczesność
Projekt Woli Retro stworzony został przez wielokrotnie nagradzaną w kraju i za granicą pracownię Kuryłowicz & Associates. W ramach projektu istniejący w tym miejscu od końca lat 30. XX wieku 4 kondygnacyjny, modernistyczny budynek zostanie gruntownie odnowiony. W starą tkankę zostanie harmonijnie włączona nowa, utrzymana w podobnym stylu zabudowa w kształcie litery „L”. Będą to dwa biurowce klasy A – 9 i 14-kondygnacyjne, odróżniające się od innych budynków niecodzienną elewacją. To za sprawą metalowych ram okiennych o zmiennej głębokości, które stworzą efekt trójwymiarowości fasady. Przestrzeń między starą i nową zabudową zmieniona zostanie w patio.

Komfort pracy w dobrze pomyślanej przestrzeni to niezwykle istotna kwestia. W pięknych przestrzeniach pracuje się lepiej, bardziej kreatywnie. To dlatego chcemy zaproponować naszym klientom wyjątkowe biura, w naprawdę wyjątkowym miejscu – na styku tego, co dawne i tego, co nowoczesne. Jesteśmy pewni, że będzie to dla nich idealne miejsce do pracy – mówi Piotr Pirogowicz, Dyrektor ds. Najmu LC Corp SA.

Doskonała lokalizacja
Wola to obecnie biznesowe centrum stolicy. Wola Retro powstaje w jej prężnie rozwijającym się centrum – u zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej, nieopodal stacji metra „Rondo Daszyńskiego” i 150 m od powstającej stacji „Płocka”. W pobliżu inwestycji znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe. Dzięki bliskości głównych dróg łatwo się stąd dostać samochodem do centrum, Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina, autostrady A2 oraz miejscowości podwarszawskich. Znajdują się tu punkty gastronomiczne i usługowe, a powstające inwestycje mieszkaniowe gwarantują dalszy, dynamiczny rozwój infrastruktury.

Lokalizacja była dla nas kwestią priorytetową podczas poszukiwań działki pod inwestycję. Czas jest dzisiaj olbrzymią wartością, dlatego zależało nam na tym, by użytkownicy lokali łatwo mogli się dostać do biura, szybko dojechali do centrum i we wszystkie kluczowe punkty miasta. Działka przy ulicy Skierniewickiej okazała się idealna pod tym względem – mówi Izabela Miśta, Manager ds. Najmu LC Corp SA.

Najwyższy komfort w standardzie 

Wola Retro to 3 dobrze skomponowane, wysoce estetyczne budynki klasy A zapewniające najwyższy komfort użytkowania. Kompleks wyposażony będzie w wiele nowoczesnych rozwiązań, w tym w systemy zmniejszające koszty eksploatacyjne. W standardzie znajdzie się m.in. Building Managment System, kontrola dostępu, łącze światłowodowe, klimatyzacja sterowana BMS, dwa niezależne źródła zasilania i szybkie windy. Podziemny parking zaopatrzony będzie w 308 miejsc parkingowych, na parterze dostępne będą także miejsca parkingowe dla klientów zewnętrznych. Generalnym wykonawcą jest Budimex SA. Obiekt oddany zostanie do użytku w III kwartale 2019 roku.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.