Menu
II Międzynarodowe Targi EkoFlota

II Międzynarodowe Targi EkoFlota, patronat medialny

Międzynarodowe Targi EkoFlota mają być największym tego typu wydarzeniem, jeśli idzie o ilość zaprezentowanych aut elektrycznych i hybrydowych nie tylko w Polsce, ale i w naszej części Europy. Zaprezentowane zostaną też inne rozwiązania mogące uczynić transport bardziej ekologicznym, jak dopiero wkraczający na nasz rynek car-sharing. Dwudniowe targi (6 i 7 października) zorganizowane pod hasłem INNOWACJE, EKOLOGIA I MOBILNOŚĆ odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym na Marsa. Pierwszy dzień przeznaczony będzie dla biznesu i profesjonalistów, drugi otwarty dla wszystkich. Wstęp w obu wypadkach będzie bezpłatny.

Zeszłoroczne targi, podczas których swoja ofertę zaprezentowało 50 wystawców, ściągnęły półtora tysiąca uczestników. W tym roku powinno być ich znacznie więcej. Świadczy o tym liczba osób rejestrujących swój udział w targach (została ona już uruchomiona), ale wpływ na to ma przede wszystkim formuła drugiego dnia targów, który będzie miał charakter otwarty. Z punktu widzenia wystawców ten pierwszy dzień, dla biznesu i profesjonalistów, będzie z pewnością ważniejszy, to tam będą nawiązywane biznesowe kontakty, ale ten drugi też ma znaczenie. Samochody hybrydowe, a zwłaszcza elektryczne (te hybrydowe wydają się mimo wszystko ślepą uliczką lub może raczej rozwiązaniem przejściowym), robią się po prostu modne. Na razie wciąż znacznie droższe, ale to będzie się z czasem i pewnie szybko zmieniać. Mają jednak niemało zalet, no i są przyjazne środowisku. Co ważne, będzie można je się tylko wiele o nich nie dowiedzieć, ale i od razu umówić na jazdę próbną. A na dzień otwarty organizatorzy zapraszają całe rodziny, zaś prezentowane samochody zostaną wyposażone w foteliki dla dzieci. I zatroszczą się o atrakcje dla dzieci, by i one były zadowolone, nawet jeśli nie podzielają naszej fascynacji samochodami. Ale to propozycja nie tylko dla tych, którzy tymi pasjonatami są lub udadzą się na targi z powodów zawodowych (choć ci drudzy wybiorą raczej ich pierwszy dzień). Odwiedzenie targów może być też dobrą decyzją w przypadku tych, którzy myślą o zakupie swoich czterech kółek. Wśród wystawionych na targach aut znajdą się między innymi BMW i3, Nissan LEAF czy Volkswagen e-Golf.

Będzie też oferta dla tych, którzy uważają to za zbyt wielki wydatek w stosunku do swoich faktycznych potrzeb. Car-sharing to coś nieco innego od tradycyjnego wypożyczania samochodów. Tam podpisujemy umowę na określony czas i jeszcze musimy potem samochód oddać. W przypadku car-sharingu, który dopiero wkracza do Polski, owszem podpisujemy umowę, ale samochód pożyczamy na godziny lub dni, wtedy, gdy go potrzebujemy. A gdy go już nie potrzebujemy, możemy go zostawić, jednym ze stosowanych modeli jest tu free-floating i oznacza to zostawienie go na dowolnym publicznym parkingu (taki model jest stosowany w Warszawie). To interesująca propozycja dla tych, którzy samochodu nie potrzebują na co dzień, ale jedynie od czasu do czasu. Zarówno dla siebie, jak i dla firmy. I alternatywa dla drugiego i trzeciego samochodu w rodzinie. A także mieszkańców zatłoczonych centrów miast i mieszczących się tam biur. I tam pewni przyjmie się najszybciej.

Targi poprowadzą dwaj znani dziennikarze motoryzacyjni, Adam Kornacki i Rafał Jemielita. Podzieli oni między sobą obowiązki, Adam Kornacki poprowadzi pierwszy, ten dla biznesu i profesjonalistów, a Rafał Jemielita drugi dzień targów. Wśród gości specjalnych będą Beata Bublewicz, córka mistrza rajdowego Mariana Bublewicza, poprowadzi grę edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Oraz znany YouTuber motoryzacyjny Kickstar.

Targom towarzyszyć będzie zjazd food trucków, coraz częściej towarzyszący masowym imprezom, tu będący jednocześnie stylowym dodatkiem do targów. Choć może niespecjalnie ekologicznym i jeszcze mniej mającym wspólnego ze zdrowym trybem życia. Ale od czasu do czasu można sobie odpuścić (dziurkę w pasku też).

I co też już staje się regułą podczas poważnych imprez targowych, konferencja, której tematem będzie E-Mobility: Elektromobilność, Energia Odnawialna, Zrównoważony Transport. Weźmie w niej udział szerokie grono specjalistów z Polski i zagranicy, a głównym tematem będzie rozwój rynku pojazdów elektrycznych i związanej z tym infrastruktury w Europie Środkowo-Wschodniej. Towarzyszyć będzie ona pierwszemu dniu targów, w tym wypadku wstęp będzie już płatny, ale do końca września obowiązują ceny promocyjne.

więcej o targach: www.targiekoflota.pl

piątek 6 października, dzień biznesowy

sobota 7 października, dzień otwarty

Centrum Targowo-Kongresowe

Warszawa, ul. Marsa 56c

gdzie to jest

Udział w targach jest bezpłatny, wymagana jest jednak rejestracja online. Płatny jest natomiast parking, o czym wypada uprzedzić.

Rafał Korzeniewski

Organizatorem II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność jest wydawca magazynu „Menadżer Floty: Forum Biznesowe”.

Wystawcy: Auto Miras, Bartesko, Blinkee, BMW Polska, Fleet Partners, Ford Polska, Geobike, Hyundai Motor Poland, Info-Ekspert, Lexus Polska, Melex, MOTO Flota, Nokian Tyres, Nissan CEE, Rentis, SEAT Carsed, Strefa Metanu, Sygic, Toyota Motor Poland, Toyota Business Plus, VIANOR, Volkswagen Polska (lista jest ciągle uzupełniana)

Patroni honorowi: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Prezydent Miasta Gdyni, Prezydent Miasta Słupska, Prezydent Miasta Lublin, Prezydenta Miasta Szczecina, Prezydenta Miasta Zielona Góra, Dolnośląska Szkoła Wyższa, Fundacja im. Mariana Bublewicza, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Fundacja Ekologiczna, Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Patroni merytoryczni: Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych, Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Związek Polskiego Leasingu.

Główny patron medialny: Radio Tok FM

Patroni medialni: Biznes Alert, Connected Life Magazine, Czysta Energia, eco-driving.info, ecoportal.com.pl, EKOdostawcy: Ogólnopolski miesięcznik branżowy, ekologia.pl, Elektromobilność.com, Forbes Auto&Biznes, MOTOBIZ, Odnawialni.com.pl, Inteligentne Miasta i Regiony, Magazyn Manager, Money.pl, Szef Utrzymania Ruchu, Retv Telewizja Regionalna, przedsiębiorcy@eu: magazyn ludzi biznesu, IBRM SAMAR, Truck&Business Polska, Świat OZE, WP.pl, ZielonyDziennik.pl.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.