Menu

Telefon przedsiębiorcy. Jaki smartfon ułatwi Ci pracę?

Co widzisz, gdy myślisz: “przedsiębiorca”? Możliwe, że masz utrwalony w głowie obraz eleganckiego mężczyzny w garniturze, z aktówką, żyjącego w biegu i nieustannie rozmawiającego przez telefon. Być może istnieje garstka osób prezentujących się w podobny sposób; w praktyce wygląda to nieco inaczej. Wspólnym pierwiastkiem pozostaje telefon – zobacz, jaki sprawdzi się w życiu współczesnego przedsiębiorcy.

Dlaczego osoby prowadzące własną firmę praktycznie nie rozstają się ze swoimi smartfonami? Ponieważ telefon komórkowy nie jest już tylko środkiem komunikacji – w wielu biznesach stał się narzędziem pracy, które umożliwia prowadzenie działań marketingowych, zarządzanie zespołem, kontakt z klientami i współpracownikami, wykonywanie przelewów i wiele, wiele innych rzeczy dobrze znanych każdemu przedsiębiorcy. Smartfon do pracy – jaki wybrać?

Najlepsze smartfony dla przedsiębiorców

Wybór telefonu jest o tyle ważny, że ostatnio coraz mniej rzeczy robimy przy komputerach, niemal w całości przenosząc komunikację i inne zadania do telefonu. O ile grafik, księgowa czy programista nie mogliby wykonywać swojej pracy bez komputera o doskonałych parametrach, o tyle osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą czy zarządzająca niewielkim zespołem znaczną część swojej pracy wykonuje w ruchu. W takich warunkach nieocenione są przenośne rozwiązania. A co zawsze mamy przy sobie? Telefon!

W takim układzie nie ma miejsca na półśrodki – nawet jeśli dotąd do użytku prywatnego wybierałeś telefony z niższej półki cenowej, pożegnaj się z budżetowymi opcjami i wybierz to, co naprawdę może ułatwić Ci pracę i zwiększyć Twoją wydajność. Przykładami doskonałych do pracy smartfonów są telefony Samsung Galaxy S22.

Będąc młodym biznesmenem…

Przyjrzyjmy się kilku zadaniom, jakie samodzielnie – szczególnie na początku działalności – realizuje współczesny przedsiębiorca.

Rano, często jeszcze w domowych pieleszach, przegląda maile i wiadomości – od klientów, od podwykonawców, od współpracowników. Odpowiada na te najpilniejsze lub wpisuje odpowiedź na listę zadań do jednej z aplikacji służących zarządzaniu zadaniami. Wszystko to wykonuje z poziomu telefonu.

Po śniadaniu, znów chwytając telefon (z dużym prawdopodobieństwem jest to Samsung S22 256GB), przygotowuje kilka lifestyle’owych materiałów na social media, nagrywa stories, planuje publikację postów na najbliższe dni.

W dalszej części dnia – wychodzi z domu, włącza nawigację w telefonie, wsiada do auta i jedzie na spotkanie z klientem.

W drodze ze spotkania do swojego biura wykonuje telefon do księgowej. Po dotarciu na miejsce dosyła jej – oczywiście ze swojego smartfona – dane, o które prosiła w rozmowie.

W biurze organizuje małą sesję zdjęciową, będącą zapowiedzią najnowszych produktów – robi to doskonałej jakości aparatem ze stabilizacją obrazu… w swoim telefonie.

Można wymieniać dalej, ale wszyscy już chyba dobrze wiemy, w czym rzecz – większość zadań młody przedsiębiorca realizuje dynamicznie, zachowując elastyczność – a tego nie da się robić zza biurka. W przyszłości nawet największemu zapaleńcowi warto życzyć większego spokoju w życiu zawodowym; trzeba jednak przyznać, że początki prowadzenia działalności wymagają wielu poświęceń i ponadprzeciętnej wielozadaniowości – zaangażowanie to zaprocentuje w przyszłości dobrze prosperującą firmą, w której możliwe będzie oddelegowanie części zadań kompetentnym współpracownikom.

Sprawdź, co się bardziej opłaca: smartfon przez Internet czy w sklepie stacjonarnym?

Jakiego telefonu potrzebuje przedsiębiorca?

Osoba, która musi wykazać się wielozadaniowością, potrzebuje równie wielozadaniowego urządzenia. Czym musi wyróżniać się smartfon do pracy?

  • szybkością działania – a to dzięki odpowiedniej ilości pamięci RAM oraz niezawodnemu procesorowi,
  • nienagannej jakości tylnym i przednim aparatem fotograficznym – tego wymagają dzisiejsze realia social mediów,
  • możliwością zainstalowania dwóch kart SIM – tak by jeden telefon mógł służyć do użytku prywatnego i służbowego,
  • systemem operacyjnym, z którym kompatybilne są wszystkie potrzebne aplikacje do obróbki materiałów na social media, do fakturowania, do zarządzania zadaniami i inne,
  • dużym ekranem o wysokiej rozdzielczości – dla ułatwienia pracy poza biurem,
  • wbudowaną pamięcią umożliwiającą przechowywanie wszystkich potrzebnych materiałów,
  • funkcjami zapewniającymi bezpieczeństwo sprzętu i zapisanych na nim danych w razie awarii czy kradzieży,
  • wytrzymałą baterią, którą można błyskawicznie naładować,
  • standardem 5G – dla szybszej komunikacji.

To zaledwie garść parametrów i funkcji, które powinien mieć najlepszy telefon dla przedsiębiorcy. Wszystkie powyższe i wiele innych mają telefony Samsung Galaxy S22.

Przedsiębiorco – mierz wysoko!

Pamiętaj, że zasługujesz na to, co najlepsze. Wygoda, którą zapewnisz sobie w pracy, będzie miała ogromny wpływ na Twoją wydajność, a co za tym idzie – na rozwój Twojego biznesu. Cenisz sobie profesjonalizm? Postaw na profesjonalne narzędzia pracy.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.