Menu

Świąteczna Gala Bożonarodzeniowa

Świąteczna Gala Bożonarodzeniowa w ubiegłym roku okazała się jednym z nielicznych wydarzeń o wydźwięku charytatywnym, które odbiło się silnym echem w ogólnopolskich jak i lokalnych mediach, wpisując się już na stałe piękną kartką w kalendarzu. Nazwana najpiękniejszą gwiazdką dla osób będących w kryzysie bezdomności i pociechą dla potrzebujących.

W tym roku Świąteczna Gala Bożonarodzeniowa odbędzie się 17 grudnia o godz.18.00 w Hotelu Mazurkas. Organizatorzy Agnieszka Michalczyk prezes Fundacji im. Królowej Marii Kazimiery, uczestniczki programu edukacyjno-charytatywnego Debiutantki oraz Barbara Jończyk prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości, założycielka Klubu Integracji Europejskiej zapowiedziały, że i w tym roku będzie wyjątkowa, z niezwykle bogatym programem artystycznym.

Galę otworzy Monika Kaczmarek, uczestniczka piątej edycji programu „Debiutantki’ wykonaniem największego świątecznego polskiego hitu z repertuaru Czerwonych Gitar „Jest taki dzień”. W programie gali zapowiedziano wiele atrakcji. Jedna z nich to występ  znanej polskiej sopranistki Magdaleny Kotarskiej i Trio Amabile. Artyści wprowadzą nas w świat muzyki klasycznej i utworów związanych z bożym narodzeniem.

I to nie koniec muzycznych atrakcji. Znane kolędy światowe i polskie zaśpiewają wybitnie utalentowane uczennice najlepszej w Polsce Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego. A na wspólne kolędowanie uczestniczących w Gali gości zachęcą i poprowadzą śpiewające uczestniczki programu „Debiutantki”.

Atrakcją wieczoru zapewne będzie świąteczny pokaz mody znanej i odnoszącej sukcesy na arenie międzynarodowej projektantki Anny Cichosz. W jej kreacjach  zobaczymy m.in.: Ewę Gorzelak, Paulinę Smaszcz oraz kobiety sukcesu z całej Polski. Uzupełnieniem zjawiskowych kreacji Anny Cichosz będzie Paloma Negra bijou by Donata Marczak.

Gośćmi gali będą przedsiębiorcy Klubu Integracji Europejskiej, członkowie Zakonu Templariuszy OSMTJ Pologne, artyści a także przedstawiciele świata kultury i nauki. Wyjątkowość gali podkreśla samo jej przesłanie, którym jest zebranie środków finansowych na przygotowanie wieczerzy wigilijnej a także dań w pierwszy oraz drugi dzień świąt osób samotnych, ubogich i w kryzysie bezdomności. W tamtym roku zostało wydanych ok. 3 tysiące posiłków.Trzymamy kciuki za to, by organizatorom się powiodło, bo tak szlachetny cel wart jest wsparcia. Ale dla uczestników Gali będzie to też świetna zabawa, przykład tego, jak można połączyć przyjmne z pożytecznym. 

Z-ca Redaktora Naczelnego, Krzysztof Jończyk

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.