Menu
Pomagamy, wygrywamy!

Pomagamy, wygrywamy !

Podczas zorganizowanego pod hasłem „Pomagamy, wygrywamy!” charytatywnego pikniku w Lesznowoli uwagę przyciągał mecz drużyny gwiazd z miejscowymi samorządowcami (mimo, że wcale nie były to gwiazdy footballu), konkurował z nimi i wywołał chyba nawet większe emocje mecz miejscowych siedmiolatków. I to mimo trwającego Euro!

Ale największe emocje wzbudził pokaz mody podczas którego w role modelek wcieliły się gwiazdy dużego i małego ekranu. A właściwie modelek i modeli, by być ścisłym. Joanna Kurowska, Małgorzata Potocka, Elżbieta Panas, Karolina Chapko, Marlena Szmaja, Agnieszka Kałuża, Paulina Koziejowska i Tatiana Sosna – Sarno. Ale była też gwiazda, Eryk Martyński który na wybieg wyszedł ze swoim tatą, muzykiem Tomkiem Martyńskim. W roli prowadzącej całość wystąpiła zaś jeszcze jedna gwiazda, Laura Łącz. I nie były to jeszcze wszystkie atrakcje przygotowane przez organizatorów pikniku!

Mowa była już zmaganiach sportowych, ale zwycięstwa odnoszono mnie tylko na boisku. Zgodnie z hasłem „Pomagamy, wygrywamy!”. Tymi, którzy wygrali najwięcej były dzieci, podopieczni Fundacji Kochaj Życie, dla których organizuje ona wyjazdy do kliniki dr Drory Paleya na Florydzie, często tylko w ten sposób mogą one uniknąć amputacji i kalectwa. Ich dramatyczne historie możecie poznać odwiedzając stronę fundacji.

Środki na to zbierano podczas licytacji, najbardziej zacięta odbyła się o koszulę Roberta Lewandowskiego, najlepszego chyba piłkarza świata i gwiazdora naszej reprezentacji. A także żółta koszulka lidera kolarza Czesława Langa z Tour de Pologne. Jeszcze jedną gwiazdą pikniku pilot Tadeusz Wrona, który dziesięć lat temu zdołał wylądować na Okęciu Boeingiem 767 bez wysuniętego podwozia, ratując w ten sposób ponad dwustu pasażerów. To i inne historie ze swojego życia opisał w książce „Ja, kapitan”. Dochód z jej sprzedaży podczas pikniku został również obrócony na ten szlachetny cel.

Poznać też można było założycielkę fundacji „Kochaj Życie” Małgorzatę Nowotnik. Jej historia też związana jest z lotnictwem, jest to bardzo romantyczna historia miłości stewardesy i pilota, która zaczęła się co prawda jeszcze przed starem samolotu, za to trwa do dzisiaj. Ale o tym już innym razem…

I jeszcze garść zdjęć z pikniku, które zamieszczamy w galerii.

Red. Rafał Korzeniewski

(zdjęcia użyczone przez organizatora pikniku)

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.