Menu
Platformy low-code w biznesie – dlaczego to obecnie najlepszy wybór?

Platformy low-code w biznesie – dlaczego to obecnie najlepszy wybór?

Platforma low-code to innowacyjne, nowoczesne i przyszłościowe oprogramowanie informatyczne dla biznesu. Są to ustandaryzowane, wysoko funkcjonalne narzędzia informatyczne, które oferują wszystko, co istotne z punktu widzenia funkcjonowania współczesnych firm. Pomimo szerokiej gamy możliwości, które oferują, pozostają łatwe i intuicyjne w obsłudze, co sprawia, że z roku na rok powiększa się grono ich zadowolonych użytkowników. Współczesne firmy wybierają je z jeszcze jednego, istotnego powodu – budowa aplikacji biznesowych z pomocą platform low-code nie wymaga znajomości języków programowania.

Pierwsze platformy low-code powstały w latach 90-tych i były systematycznie rozwijane. Prawdziwy boom na nie rozpoczął się natomiast po 2010 r., kiedy to firmy stanęły w obliczu nowego wyzwania: niewystarczającej ilości programistów dostępnej na rynku pracy. Organizacje zaczęły wówczas intensywnie poszukiwać rozwiązań pozwalających im na uniezależnienie się od zespołów deweloperskich.

Platformy niskokodowe charakteryzują się prostotą obsługi, możliwością wspierania globalnych standardów, łatwą integracją z innymi systemami informatycznymi i na skalowalności. Są to nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na tworzenie od podstaw aplikacji biznesowych do zarządzania i automatyzowania procesów.

Swoją pracę platformy low-code opierają na wizualnym podejściu do projektowania aplikacji biznesowych – do ich budowy służą innowacyjne mechanizmy dostępne z poziomu interfejsu graficznego. Dzięki temu z pełni ich możliwości mogą korzystać także osoby, które nie posiadają umiejętności z zakresu programowania, lecz dobrze rozumieją digitalizowane procesy biznesowe. Platforma low-code to także narzędzie, które w nowoczesny sposób wspiera digitalizację i optymalizację procesów biznesowych.

Jakie oprogramowanie low-code wybrać dla swojej firmy?

Platformy low-code to funkcjonalne, wysokiej klasy rozwiązania informatyczne, które świetnie sprawdzą się w każdej firmie dążącej do systematycznego rozwoju w zgodzie ze współczesnymi standardami. Stale rosnące zainteresowanie użytkowników biznesowych oferowanymi przez nie możliwościami sprawiło, że na rynku rozwiązań IT dla biznesu dostępnych jest sporo rozwiązań tego typu, które mogą jednak bardzo się od siebie różnić pod względem oferowanych możliwości.

Aby czerpać maksimum korzyści z wdrożenia tego oprogramowania w środowisku biznesowym, warto postawić na nowoczesne, przyszłościowe i innowacyjne rozwiązanie. Uwagę warto zwrócić w szczególności na to, czy wybrana platforma low-code pozwala na sprawne dokonywanie zmian i modyfikacji na dowolnym etapie cyklu życia aplikacji. Jest to niezwykle istotne w dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, w którym funkcjonują wszystkie współczesne firmy. Dzięki temu możliwe staje się wprowadzanie wszystkich potrzebnych w danym momencie zmian, bez żadnej szkody dla już działających aplikacji i procesów.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.