Menu
Forum Liderów PPP (i World Urban Forum) w Katowicach

Forum Liderów PPP (i World Urban Forum) w Katowicach

Tegoroczne Forum Liderów PPP będzie wydarzeniem towarzyszącym odbywającego się w Katowicach 11. World Urban Forum. World Urban Forum, czyli Światowe Forum Miejskie organizowane jest przez ONZ co dwa lata, za każdym razem w innym kraju. Do Katowic przyjedzie na nie nawet kilkanaście tysięcy uczestników. To rzadka okazja, by uczestniczyć w wydarzeniu tej rangi i warto przyjechać do Katowic wcześniej lub później z Katowic wrócić.

Rejestracja na World Urban Forum jest otwarta jeszcze do 22 czerwca i jest darmowa, organizatorzy zapewniają wszystko poza… wyżywieniem, noclegiem i dojazdem. Blue Zone, do którego poza uczestnikami World Urban Forum nie będzie miał wstępu obejmie katowicki Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe, ale nie będą to jedyne miejsca, gdzie organizowane będą kongresowe wydarzenia. 11. World Urban Forum odbywać się będzie pod hasłem „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości.

Wróćmy jednak do Forum Liderów PPP, którego już po arz kolejny jesteśmy patronem medialnym. PPP, partnerstwo publiczno-prywatne, czyli tam, gdzie biznes spotyka się z sektorem publicznym. I nie chodzi o działalność pro publico bono. Biznes ma na tym zarobić, a jeśli nie zarobi, to znaczy, że coś nie wyszło. W przypadku PPP powinno być zawsze win win. Sukces powinny odnieść obie strony. I choć najczęściej w kontekście PPP jako o stronie publicznej najczęściej mowa o samorządzie, to może być nią także państwo, a ściślej jego agendy i tak się rzeczywiście dzieje.

W tym roku nie będzie możliwości udziału online, pandemia się przecież skończyła. Do Katowic musimy się wybrać osobiście. Dostępna jest już wstępna agenda tegorocznego Forum Liderów PPP. Wśród tematów znalazły się wykorzystanie źródeł odnawialnych w budynkach użyteczności publicznej (to już właściwie wymóg), smart city, czyli inteligentne (cyfrowe) miasto. Ale najważniejsze jest oczywiście, jak zaangażowanie kapitału prywatnego w formule PPP może się przysłużyć transformacji energetycznej. Kiedy i dlaczego miasto ma współpracować z prywatnym inwestorem. W programie, jeśli idzie o wybór celów dla PPP, odbija się tematyka World Urban Forum.

Jednym z najatrakcyjniejszych punktów programu będzie panel dyskusyjny z udziałem prezydentów pięciu wielkich polskich miast: Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa, Hanny Zdanowskiej, prezydenta Łodzi, Krzysztofa Żuka, prezydenta Lublina, Piotra Grzymowicza, prezydenta Olsztyna i Piotra Krzystka, prezydenta Szczecina.

Związek z World Urban Forum będzie jednak też najzupełniej dosłowny, o ile większość wydarzeń Forum Liderów PPP odbywać się będzie w hotelu Marriott Katowice, to sesje networkingowa i panel dyskusyjny podsumowujący obrady uczestnicy forum zostaną zaproszeni do Blue Zone World Urban Forum, do Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Ostatnim punktem programu Forum Liderów PPP będzie natomiast uroczysta wieczorna kolacja i rozdanie nagród Liderów Transformacji Energetycznej na które uczestnicy forum wrócą do hotelu Marriott Katowice.

wstępna agenda forum do pobrania

Udział w Forum Liderów PPP jest niestety płatny i co chyba niezbyt sprawiedliwe, cena dla uczestników z sektora prywatnego jest wyższa. Za to w pakiecie all inclusive obejmuje posiłki, nocleg i gale. Ale coś za coś, nawiązane kontakty i zdobyta wiedza mogą się przydać do tego, by zrobić biznes! Wszystkich chętnych obowiązuje rejestracja online.

red. Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.