Menu
Nowe BMW serii 2 Gran Coupé zaskakuje!

Nowe BMW serii 2 Gran Coupé zaskakuje!

BMW 220d xDrive Gran Coupé – łączy elegancję i sportowy charakter

Nowe BMW serii 2 Gran Coupé to nowa generacja kompaktowych Coupé. Jest to model o dynamicznej sylwetce z wyjątkowymi cechami. Miłośnicy marki BMW nie mają w ostatnich latach łatwego wyboru. Po cenionych i uwielbianych przez większość modelach E46, E39 czy E38 nadeszła nowa era stylistyki. Czy niezgodne z dotychczasową tradycją rozwiązania znajdą swoich zwolenników?

 red. Małgorzata Romanowska

BMW serii 2 Gran Coupé

Sportowy design i elegancka sylwetka w stylu Coupé

BMW serii 2 Gran Coupé zostało zaprojektowane, aby wyznaczać nowe standardy. Od wyrazistego przodu, przez lekko opadającą linię dachu wzdłuż bezramkowych drzwi, po sportowy tył z diodowymi lampami tylnymi – to właśnie tu elegancja spotyka się z ekstrawagancją. W olbrzymim skrócie jest to sedan z łagodnie opadającą linią dachu, zbudowany na płycie podłogowej BMW serii 1. Do naszego redakcyjnego zespołu trafiło auto z opcjonalnym pakietem sportowym M. BMW zaczęło przyzwyczajać swoich fanów, że z każdym nowym modelem charakterystyczny grill, staje się coraz większy i większy… W przypadku BMW serii 2 proporcje zostały zmodyfikowane. W tym modelu „nerki” są niższe i szersze niż np. w nowej serii 1, o innych nie wspominając. Profil nowego Gran Coupé jest smukły, ale i dojrzały. Ogólnie 2 GC, według mnie, jest zdecydowanie bardzo udanym estetycznie modelem łączącym luksus ze sportem.

BMW serii 2 Gran Coupé

Wnętrze – radość dla oka

BMW to marka premium i nawet względnie małe pojazdy producenta muszą być świetnie wykonane. Wnętrze przekonało mnie zarówno ekskluzywnymi detalami stylistycznymi i wysokiej jakości materiałami – kawałek deski rozdzielczej został pokryty zamszem, jak i w pełni cyfrowym kokpitem i centralnie umieszczonym ekranem o przekątnych 10,25 cala. Absolutnie nie można odmówić mu dbałości o detale. Auto daje nam do dyspozycji naprawdę dużo gadżetów. Wirtualne zegary całkowicie zrywają z tym do czego zostaliśmy przyzwyczajeni przez producenta z Bawarii. Sportowa kierownica z logo M jest masywna i świetnie leży w dłoniach. We wnętrzu samochodu umieszczone zostały wygodne fotele, obszyte częściowo Alcantarą. Jednego BMW serii 2 Gran Coupé nie można odmówić – tradycyjnie fotele są imponująco wygodne a zakres regulacji siedzeń i kierownicy są wzorowe. Jak wcześniej wspomniała z przodu miejsca jest pod dostatkiem, problem pojawia się na tylnej kanapie. Bowiem jest tam dość ciasno – nie wiem czy osoba dorosła chciałaby podróżować z tyłu podczas dalszego wyjazdu. Ale za to kabina nadrabia jakością wykończenia. Bagażnik w tym modelu otwiera się bez tylnej szyby, jest proporcjonalny i ma pojemność 430 l, a schowane zawiasy nie ograniczają jego funkcjonalności.

BMW serii 2 Gran Coupé

Radość z jazdy

Bezpośredni układ kierowniczy, dobry balans auta i sprężyste, sportowe zawieszenie sprawiają, że samochód prowadzi się niezwykle dobrze i komfortowo. Testowane BMW ma optymalny motor do codziennej jazdy – dwulitrowy silnik Diesla o mocy 190 KM i 8-biegową automatyczną przekładnię. Jednym z głównych cech modeli BMW jest napęd na tylną oś. Nasz testowany samochód miał xDrive, czyli napęd na obie osi. Dzięki 400 Nm momentu obrotowego wyprzedzanie na trasie jest bezproblemowe. Jednak przy większych prędkościach , we wnętrzu auta robi się dość głośno.  BMW serii 2 Gran Coupé do setki przyspiesza w czasie 7,3 s. Uważam, że to całkiem niezły wynik.

Auto oferujące dość dobre osiągi

Według producenta średnie zużycie paliwa jest na poziomie około 6 l/100 km. W czasie testu, podczas dość spokojnej, miejskiej jazdy odnotowałam spalanie 8,3 l/100 km. Gdy mocniej wdepnęłam pedał gazu wartość ta wzrosła do 10 l/100 km. Poza terenem zabudowanym spalanie wyniosło niecałe 7 l/100 km. Uważam, że powyższe dane powinny zadowolić osoby decydujące się na zakup BMW serii 2 Gran Coupé.

BMW serii 2 Gran Coupé

Cena, tego prestiżowego Coupé

166 300 zł – tyle wynosi cena bazowa testowanej wersji 220d xDrive Gran Coupé. Jak na klasę premium przystało, aby cieszyć się bogato wyposażonym autem, należy niemało dopłacić. Cena BMW, które trafiło na testy do naszej redakcji to 245 130 zł. Na tle samochodów tego segmentu… no nie jest to kwota konkurencyjna.

Podsumowując – BMW serii 2 Gran Coupé trafi z pewnością w gusta nie jednego nowego nabywcy samochodu, ale raczej nie będzie to „głowa rodziny”, która rozważa zakup „pierwszego” auta. Chyba, że ten samochód miałby być luksusową ozdobą przydomowego parkingu i służyć za drugie auto w rodzinie.

Szykowny sedan, który prowadzi się jak kompakt, oferujący nieskazitelne wnętrze premium i przy tym wszystkim deklaruje spalanie na poziomie ok. 7 l/100 km.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.