Menu
Loteria na rzecz fundacji Bardziej Kochani

LETNIA GALA Przedsiębiorców

po raz drugi wręczono Perły EuroTurystyki

Rafał Korzeniewski

Ponad sześciuset uczestników, przedsiębiorców razem z rodzinami bawiło na zorganizowanej po raz drugi przez Europejskie Forum Przedsiębiorczości Gali na Rancho pod Bocianem w Przypkach nieopodal Warszawy, będąc między innymi świadkami wręczenia Pereł EuroTurystyki, które w tym roku otrzymała Grupa Mazurkas.

Nagrodzono przy tym łącznie działające pod logo Mazurkas firmy: Mazurkas Travel, MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel, Mazurkas Catering i Mazurkas Transport. Nagrodzono je, jak to sformułowano w uzasadnieniu przyznania nagrody przez jury konkursu, w którym zasiedli też zeszłoroczni laureaci, właściciele Rancho pod Bocianem, za wyjątkowość ich oferty turystycznej, której wszystkie elementy wzajemnie się uzupełnią i są wizytówką Polski dla zagranicznych turystów. Bo Perły EuroTurystyki to nagroda właśnie za wyjątkowość, za to, co zapamiętujemy, co powoduje, że chcemy gdzieś powrócić i polecimy jeszcze to miejsce innym. Lub tych, jak w przypadku tegorocznych laureatów, dzięki którym te miejsca odkrywamy. Nieprzypadkowo znalazł się tu Mazurkas Catering, bo zapamiętujemy na długo nie tylko to, co zostało przez nich podane na stół, ale i to jak. Wnoszących zapełnione potrawami półmiski przy dźwiękach muzyki kelnerów oraz zwykle kryjących się na zapleczu kucharzy, którzy je przygotowali. Wyliczać można by dłużej, hotel jest niemal obowiązkowym miejscem postoju zagranicznych turystów udających się do Żelazowej Woli. To również nagroda dla tych, którzy stworzyli to, co za nazwą Mazurkas się kryje, panów Andrzeja Bartkowskiego i Andrzeja Hulewicza. I stworzyli tak, jak to miało także miejsce w przypadku Rancho pod Bocianem, od zera.

W tym roku jury postanowiło też wręczyć jeszcze jedną Perłę, nagrodę specjalną dla MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel oraz osobiście dla Andrzeja Bartkowskiego i Andrzeja Hulewicza, za ich inicjatywy na rzecz promocji polskiej kultury. W tym w szczególności za ideę Forum Humanum Mazurkas, będące miejscem spotkań ludzi kultury, biznesu i mediów. Inicjatywy stworzonej przez nich pro publico bono i za każdym razem podczas wydarzeń organizowanych w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel gromadzących tłumy, dowodząc tym samym, jak bardzo jest potrzebna. Obie Perły, w imieniu Barbary Jończyk, prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości, które tę nagrodę ustanowiło, wręczyli zeszłoroczni ich laureaci, właściciele Rancho pod Bocianem, Katarzyna i Bożena Domżałowie. A całą ceremonię poprowadziła znana aktorka Laura Łącz.

Być może jednak to nie moment wręczenia nagród był tym, który najlepiej zapamiętali uczestnicy Gali. Bo też i gala była wyjątkowa, jej uczestnicy zostali poproszeni, by zamiast w strojach wizytowych, przyjechali ubrani na sportowo, by jeszcze raz spróbować atrakcji jakie dla nich przygotowano na Rancho pod Bocianem. Aby jeszcze raz przekonać się, czy słusznie zostali laureatami zeszłorocznej Perły EuroTurystyki. Można było walcząc z własnym strachem przejść po wysoko nad wodą rozpiętym małpim moście. Poszaleć na quadach. Wspiąć na ścianę wspinaczkową (co dla jednych okazywało się dziecinnie proste, a dla innych znacznie trudniejsze). Spróbować swych sił na strzelnicy. No i wziąć udział w drużynowym turnieju minigolfa, w którym startowały dwuosobowe zespoły, często rodzinne: ojciec z synem lub mama z córką. Cenne nagrody za trzy pierwsze miejsca ufundowały firmy: Lewanowicz, MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel i Rancho Pod Bocianem. Dzieci mogły też poskakać na batucie lub dmuchanym zamku i oczywiście umalować buzie. I zrobić sobie zdjęcie z Kubusiem Puchatkiem i Tygryskiem, a znalazły się nawet takie łobuzy, które ciągnęły Tygryskaa za ogon. Były pokazy tajskiego boksu, czyli Muay Thai w wykonaniu polskich adeptów tej sztuki z klubu Palestra Thai&Kickboxing z Warszawy. Tajski boks uchodzi za jedną z najskuteczniejszych sztuk walki, ale nawet jeśli nie jest to prawda, to jak można się było o tym przekonać, na pewno jest jedną z najbardziej widowiskowych. Świetnie wypadł występ Tomka Martyńskiego oraz pokaz tańca towarzyskiego.

Nie zabrakło też dobrego jedzenia. Żurkiem ugotowanym w kuchni polowej przywiezionej przez strażaków z Raszyna raczyła restauracja Florian. A pysznymi wędzonymi wędlinami gospodarz, Rancho pod Bocianem. Była karkówka, kiełbasa i kaszanka z grilla. Także pyszne placki ziemniaczane i pierogi. Na ugaszenie pragnienia, piwo z pobliskiego browaru w Jabłonowie i koszerne od Maccabee Poland, które rozeszło się w mgnieniu oka. I bardzo dobre chilijskie wino Lautaro. A w strefie VIP spróbować można było niezwykłej Precious Vodka i pysznej kawy od Nespresso. Dla dzieci był zaś naprawdę pyszny jabłkowy Pyshniak. Kolejka (i to nie tylko dzieci) ustawiła się także po watę cukrową i wychodzi na to, że porządnego pikniku bez waty cukrowej zorganizować się nie da. Szewczyk Auto pokazało najnowsze modele audi i volkswagenów ze swojej oferty. Do odwiedzenia było też sporo stoisk partnerów. Kusiły zabawki i gadżety z Etnohouse. Ciężarówka z pracowni mebli Wood-Art, będąca zarazem łóżkiem i biurkiem dla dziecka zachęcała do wypróbowania nie tylko najmłodszych. Warto było spróbować miodu manuka i innych wyrobów Propharmy. Można było na miejscu wypróbować propozycje, jakie miał dla kobiet salon urody Anlaya Day Spa. Kolumbijską kawę i owocowe koktajle serwowała firma Smak Andów. Ofertę dla przedsiębiorców zaprezentował Bank Spółdzielczy z Ostrowii Mazowieckiej oraz firma FSM Polska.

Nie wypadało nie odwiedzić stoiska Fundacji Bardziej Kochani, pomagającej dzieciom z zespołem Downa i ich rodzicom. Można tam było nabyć losy w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał (prezenty przygotowała m.in. Galeria Dorum Art Katarzyny Czajka, Magic Records Sp. z o.o. i Baltimpex Telecom Group), a niektóre z nich wygrywały nawet dwa razy, bo losy automatycznie brały udział w jeszcze jednej loterii, w której wygrać można było między innymi piękną biżuterię od Natalii Gold. Cały dochód z tej loterii został oczywiście przekazany Fundacji. A oprócz tego była jeszcze jedna loteria, w której udział wzięli wszyscy, którzy wrzucili do urny swoje wizytówki. I tu też było mnóstwo nagród od partnerów gali.

Dla wszystkich zaś była to okazja do nawiązania nowych kontaktów i to nie tylko tych biznesowych, choć tych także. I czas, który można było spędzić z rodziną. Za rok zaprosimy oczywiście ponownie. Obszerniejszą relację i więcej zdjęć znajdziecie na internetowej stronie Klubu Integracji Europejskiej www.kie.biz.pl.

Podziękowania także dla agencji Damart (zapewniła nagłośnienie, od nich też byli Kubuś Puchatek i Tygrysek), Mistrzów Imprez (za dmuchany zamek), agencji artystycznej Fantazja (za pokazy tańca), Związku „Polskie Mięso” i firmy Marlex (za mięso na grilla), hurtowni owoców i warzyw Frutta Sp. z o.o., dla Medicoru, który tak jak rok temu zapewnił opiekę medyczną, dla Grupy KK (przygotowała zaproszenia), Stowarzyszenia Akademia Wilanowska i Weare.pl za przygotowanie relacji filmowej oraz oczywiście dla współgospodarzy, Rancho pod Bocianem i agencji Number One Event. Dziękujemy też naszym patronom medialnym, którymi byli: VIP, FAKTY, Eurogospodarka.

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.