Menu
Mistrzowscy bracia Boral

BRACIA BORAL znów najlepsi!

Na tegorocznych V Ogólnopolskich Mistrzostwach Pamięci, które miały miejsce w Bydgoszczy, bracia Tobiasz i Bartłomiej Boral kolejny raz obronili swoje mistrzowskie tytuły potwierdzając, że mają najlepszą pamięć w kraju.

Nina Alt

W wyniku zaciętej rywalizacji na szyi Tobiasza zawisł złoty medal, a na Bartłomieja srebrny. W klasyfikacji generalnej uplasowali się z pokaźnym wynikiem 3560 i 3149 punktów, poprawiając jednocześnie swoje zeszłoroczne osiągnięcia. W tym roku poziom Mistrzostw był jak dotychczas na najwyższym poziomie. To cieszy, ponieważ pokazuje, że sport ten dynamicznie rozwija się nie tylko poza granicami naszego kraju, ale również w Polsce – podsumowuje Bartłomiej Boral.

Dyscypliny

Mistrzostwa Pamięci składają się z dziesięciu dyscyplin: przypadkowych słów, liczb binarnych, nazwisk i twarzy, cyfr w 15 minut, kart w 10 minut, cyfr w 5 minut, obrazów abstrakcyjnych, fikcyjnych dat, cyfr mówionych oraz szybkich kart. Zwycięzca każdej dyscypliny otrzymuje dodatkowo medal. Sześć z dziesięciu złotych krążków powędrowało do braci Boral. Tobiasz dodatkowo ustanowił trzy nowe rekordy kraju. W 5 minut zapamiętał ponad 40 fikcyjnych dat, a w 15 minut ponad 300 cyfr oraz w tym samych czasie około 200 obrazów abstrakcyjnych! Emocji nie brakowało. Po pięciu konkurencjach Bartłomiej prowadził, a Tobiasz zajmował trzecie miejsce. Dopiero po siódmej dyscyplinie udało mu się wyjść na prowadzenie wyprzedzając starszego brata, który drugiego miejsca już nie oddał.

Osiągnięcia braci

Bracia posiadają ponad 25 medali zdobytych w mistrzostwach w kraju oraz poza granicą. Są też aktualnie najwyżej sklasyfikowanymi Polakami w Światowym Rankingu Sportu Pamięci (WMSC). Co ważne zapamiętywanie to jeden ze sportów umysłowych, w którym

oficjalne mistrzostwa rozgrywane są od ponad 20 lat. Pełni radości po wygranej walce nasi mistrzowie przygotowują się teraz do Światowych Mistrzostw Pamięci, które w tym roku odbędą się w Londynie. Warto tutaj przypomnieć, o czym pisaliśmy w styczniowym wydaniu magazynu, że bracia są pierwszymi Polakami w historii, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Świata (Chiny 2011), skąd przywieźli dwa medale oraz szóste miejsce w międzynarodowej klasyfikacji drużynowej. W Londynie Boralowie zamierzają poprawić ten wynik. Zostały jeszcze dwa miesiące, trzymajmy za nich mocno kciuki! A czas oczekiwania na kolejne wieści ze świata pamięci proponujemy umilić sobie lekturą książki autorstwa braci Boral („Techniki zapamiętywania” wydawnictwa Edgard z serii Samo Sedno), która pojawiła się ostatnio na rynku wydawniczym. Gorąco polecamy!

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.