Menu
Kadri Simsonotworzy TOGETAIR w Warszawie

Kadri Simson, unijna komisarz ds. energii, otworzy TOGETAIR w Warszawie

„Zmiany klimatyczny postępują coraz szybciej i pod każdą szerokością geograficzną jesteśmy narażeni na coraz groźniejsze anomalia pogodowe. Dlatego musimy działać razem i bardzo się cieszę, że będę częścią IV Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2023”, tak odpowiedziała na zaproszenie Kadri Simson, unijny komisarz ds. energii. Jej udział podkreśla wagę rozpoczynającego się 20 kwietnia szczytu, który Kadri Simson otworzy swoim przemówieniem. Szczytu, który objęliśmy naszym patronatem medialnym.

Pochodzącą z Estonii Kadri Simson, która w Estonii pełniła między innymi funkcję ministra gospodarki i infrastruktury, jest od 2019 roku członkiem Komisji Europejskiej jako komisarz do spraw energii. Trwająca w Europie wojna, od barbarzyńskiego ataku Rosji na Ukrainę minął już ponad rok, czyni według Kadri Simson najważniejszym wyzwaniem jak najszybsze zerwanie zależności energetycznej Europy od Rosji. Dlatego potrzebujemy szybkich i skutecznych decyzji dotyczących bezpieczeństwa energetycznego w Europie.

W osiągnięciu tego celu ma pomóc europejski program REPowerEU, którego celem jest nie tylko rezygnacja z dostaw surowców z Rosji, ale także wspieranie rozwoju OZE, czyli odnawialnych źródeł energii i upowszechnianie działań mających na celu oszczędzanie energii.

„Jesteśmy dumni, że tak renomowany gość z Komisji Europejskiej otworzy nasz szczyt. Zapraszamy na niego nie tylko polityków z Unii Europejskiej, czy oczywiście z Polski, ale także decydentów, przedstawicieli samorządów, biznes prywatny i państwowy, uczelnie wyższe, fundacje pozarządowe oraz dziennikarzy. Chcemy zbudować wspólne porozumienie ponad podziałami politycznymi czy terytorialnymi pozwalające znaleźć rozwiązania finansowe, prawne i społeczne, które przygotują nas na wyzwania związane ze zmianami klimatu” powiedziała Agata Śmieja, współorganizatorka szczytu i prezes Fundacji Czyste Powietrze.

Przypomnijmy jeszcze, że Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR odbędzie się w dniach 20 i 21 kwietnia, tak, jak w zeszłym roku w siedzibie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Na program szczytu składają się trzydzieści cztery debaty i dyskusje przy okrągłych stołach.

Pełna agenda wydarzenia jest do pobrania tutaj.

Bez żadnych opłat będzie można śledzić obrady szczytu TOGETAIR online, można też będzie zobaczyć jego pierwszy dzień na żywo i jeszcze przez tydzień będzie dostępna darmowa rejestracja. Można też wybrać dający dodatkowe przywileje pakiet ekspercki.

Obejrzyj wideo z zaproszeniem na TOGETAIR 2023

Więcej informacji na stronie szczytu TOGETAIR: www.togetair.eu.

Na podstawie materiałów organizatora, opracował red. Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.