Menu
Javeloper, czyli wszystko o Javie

Javeloper, czyli wszystko o Javie

Javeloper, największa polska konferencja poświęcona Javie w tym roku odbędzie się online. Z powodu pandemii oczywiście, ale trudno by ludzie z branży nie umieli perfekcyjnie zorganizować konferencji w tej formule i offline spotykają się w zasadzie ze względów towarzyskich. Konferencja przeznaczona jest dla architektów, developerów oraz devopsów Javy. W przypadku architektów nie chodzi jednak projektowanie budynków, ale systemów informatycznych (w Javie), developerzy co logiczne rozwijają oprogramowanie (z użyciem Javy), a devopsi pojawiają się tam, gdzie developerzy już nie dają rady. Oprócz nich konferencją powinni zainteresować się specjaliści od bezpieczeństw cloud czyli chmury obliczeniowej oraz big data czyli analizy danych z wielu źródeł. Informatyka dorobiła się własnego, dość hermetycznego języka budowanego wyłącznie w oparciu o słownictwo zaczerpnięte z angielskiego. Zagadkowy devops to skrót od development and operations i pierwotnie był zapisywany jako DevOps. Organizatorzy tego sami nie wyjaśniają, ale łatwo zgadnąć, że nazwa konferencji powstała w ten sam sposób, z Java Devoloper i jest językowym żartem. Ci którzy są z tym słownictwem obeznani pewno dobrze się uśmiali czytając te wyjaśnienia, ale o chodziło. Ci, którzy mimo wszystko nic nie zrozumieli, raczej z uczestnictwa w niej nie skorzystają. Ale w końcu wszyscy nie musimy znać się na wszystkim. Od tego mamy fachowców.

Wykłady podczas konferencji poprowadzą największe polskie gwiazdy Javy, a także prelegenci firm rozwijających i wykorzystujących Javę. Będzie można też podczas konferencji odwiedzić ich stoiska -oczywiście wirtualne. Równolegle i również formie wirtualnej odbędą się Targi Pracy Javeloper.

Szczegółowy program konferencji Javeloper jest już zamieszczony na stronie. Odbywać się będzie on w czterech wirtualnych salach, ułożono go przy tym tak, by można było swobodnie przechodzić z jednej do drugiej, zainteresowani mogą zatem ułożyć sobie własny indywidulany program.

Na stronie Javaloper znajdziecie też sylwetki wykładowców i prelegentów, w tym zapowiadanych gwiazd, czyli Java Rockstar. Nie powinno chyba nikogo dziwić, że są to wyłącznie ludzie młodzi.

więcej: https://javeloper.pl

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest jednak rezerwacja bezpłatnego biletu, czyli elektronicznej wejściówki w systemie evenea.

Magazyn przedsiębiorcy@eu jest patronem medialnym konferencji Javeloper.

red. Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.