Menu

Akademia Patriotyczna w tym roku odbędzie się w sierpniu

Pandemia pokrzyżowała plany organizatorów i zamiast w maju upamiętniająca 230. już rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Akademia Patriotyczna odbędzie się w sierpniu. Upamiętniającą to wyjątkowe w skali Europy i świata wydarzenie akademię organizują Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego, Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych, Klub Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Akademia Patriotyczna jest też jednym z punktów Wieloletniego Programu „Niepodległa”. A magazyn przedsiębiorcy@eu jest jego partnerem medialnym.

Mamy też zaszczyt poinformować, że redaktor naczelna Barbara Jończyk weszła w skład Komitetu Honorowego Akademii Patriotycznej pod przewodnictwem byłego premiera Jerzego Buzka, razem z między innymi laureatka Nagrody Nobla, Olgą Tokarczuk, profesorami Andrzejem Horbanen, Krzysztofem Simonem i Michałem Kleiberem, generałami Mieczysławem Bieńkiem i Mirosławem Hermaszewskim, aktorem Olgierdem Łukaszewiczem i pływaczką Otylią Jędrzejczak.

Akademia Patriotyczna to już tradycyjnie okazja do wręczenia dwóch wyjątkowych pierścieni. Podczas Akademii uhonorowani tym szczególnym wyróżnieniem odbiorą Pierścień Stulecia Niepodległości RP za swoje zasługi dla bezpieczeństwa kraju, pracę dla dobra publicznego, rozwoju gospodarki oraz wizerunku naszej Ojczyzny. Oraz Pierścień Patrioty,  symbol przynależności do elitarnej grupy ludzi, będących stale w gotowości służyć Ojczyźnie. Wyróżnienie przyznawane osobom, które w sposób znaczący przyczyniły się do propagowania patriotyzmu, polskości i miały wpływ na budowanie pozytywnego wizerunku naszej Ojczyzny.

Po raz zaś drugi wręczone zostaną statuetki „Serce za Serce w walce z koronawirusem”, wyróżnienie będące wyrazem  uznania oraz głębokiego szacunku dla trudnej i odpowiedzialnej pracy jaką wykonują uhonowani nim w walce o zdrowie Polaków w czasie światowej pandemii. 

Uroczystość poprowadzą ktorka Hanka Brulińska związana na co dzień z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie oraz Marzanna Szkuta „dziewczyna z lasu” Puszczy Białowieskiej, artystka i projektantka biżuterii inspirowanej przyrodą. Będzie oczywiście część hstoryczna, w tym roku poświęcona nie tylko Konstytucji 3 Maja, ale i 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej. A takze część artystyczna,  recital Dominiki Zamary i koncert zespołu Dragon.

Akademia Patriotyczna, plakat

Wstęp na uroczystośc tylko za imiennym zaproszeniem. 

red. Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.