Menu
Jak oddłużyć spółkę z o.o.?

Jak oddłużyć spółkę z o.o.?

Jak oddłużyć spółkę z o.o.? W dzisiejszym świecie firmy zmagają się z licznymi problemami, które w wielu przypadkach kończą się niewypłacalnością. Niestety, brak możliwości pokrycia bieżących zobowiązań przez firmę jest sytuacją bardzo niebezpieczną, która w niektórych przypadkach może zakończyć się nawet upadłością. Dotyczy to zarówno jednoosobowych działalności, jak i spółek. Sprawdź, jak oddłużyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

 
Oddłużanie spółki z o.o. – najważniejsze informacje

Oddłużanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest procesem, który ma na celu przede wszystkim przywrócenie spółce płynności finansowej. Jednym z najlepszych i najchętniej wybieranych przez przedsiębiorców sposobów na oddłużenie jest restrukturyzacja. W przypadku restrukturyzacji spółki z o.o. można liczyć na dalsze niezakłócone funkcjonowanie firmy na rynku oraz ochronę jej majątku.

W oddłużaniu istotne jest to, aby wybrać najlepszy rodzaj postępowania restrukturyzacyjnego. Przedtem jednak warto dokładnie przyjrzeć się sytuacji spółki, aby mieć pewność, że restrukturyzacja rzeczywiście jest najlepszym rozwiązaniem.

Dowiedz się więcej na temat oddłużania spółki z o.o.: https://lipinskikancelaria.pl/restrukturyzacja-spolki-z-o-o/.

Czy restrukturyzacja spółki z o.o. jest dobrym rozwiązaniem?

Restrukturyzacja spółki jest dobrym sposobem na oddłużenie. Dzięki przeprowadzeniu postępowania restrukturyzacyjnego spółka może liczyć nie tylko na odzyskanie równowagi finansowej, lecz także na uniknięcie odpowiedzialności za część zobowiązań finansowych. Co bardzo istotne, restrukturyzacja chroni także przed egzekucją komorniczą, dzięki czemu majątek firmy jest bezpieczny

Najważniejszym elementem postępowania restrukturyzacyjnego, mającego na celu oddłużenie spółki z o.o., jest zawarcie układu z wierzycielami. Ugoda taka powinna uwzględniać zarówno interesy spółki, jak i wierzycieli – potrzeby tych ostatnich muszą zostać zaspokojone w możliwie jak największym stopniu.

Z całą pewnością zawarcie układu z wierzycielami jest rozwiązaniem o wiele korzystniejszym niż ogłoszenie upadłości. Spółka, która zalega ze spłacaniem zobowiązań finansowych, może – na drodze negocjacji z wierzycielami – wypracować plan spłaty, który pozwoli na jej dalsze funkcjonowanie. Nie ma zatem wątpliwości co do tego, że restrukturyzacja spółki z o.o. jest dobrym rozwiązaniem.

Zależy Ci na poprawie sytuacji finansowej Twojej firmy? Skorzystaj z profesjonalnej pomocy prawnej!

Oddłużanie spółki z o.o. jest długotrwałym i skomplikowanym procesem, jednak korzyści wynikających z takiego rozwiązania jest naprawdę sporo. Aby restrukturyzacja spółki była efektywna, warto postawić na profesjonalne wsparcie prawne. Dzięki niemu cały proces przebiegnie w sposób, który zagwarantuje spółce nie tylko sukces, ale też krótki czas postępowania. Wybierając kancelarię prawną, która ma zająć się oddłużaniem spółki, warto przeanalizować dotychczasowe doświadczenia i sukcesy w tym zakresie. Istotne jest bowiem to, aby sprawy prawne związane z oddłużaniem przekazać w naprawdę zaufane ręce!

Więcej na temat tego, na czym polega oddłużanie spółki z o.o., przeczytasz tutaj: https://lipinskikancelaria.pl/oddluzenie-spolki-z-o-o-na-czym-polega/

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.