Menu
III Samorządowy Kongres Trójmorza

IV Samorządowy Kongres Trójmorza

Odbywający się w Lublinie Samorządowy Kongres Trójmorza ma już trwałe miejsce w kalendarzu najważniejszych tego typu wydarzeń w kraju i co więcej, nie jest tylko miejscem spotkań i dyskusji, ale zaowocował już trwałymi osiągnięciami w postaci Sieci Regionów Trójmorza, Sieci Uniwersytetów Trójmorza, a także o utworzeniu klastra wodorowego oraz klastra gospodarki obiegu zamkniętego. Odpowiednie porozumienia – jak to się pisze w świetle jupiterów – podpisano podczas zeszłorocznego kongresu. A kolejna jego edycja – już czwarta – odbędzie się 12 i 13 czerwca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. 

Organizatorem kongresu od samego początku jest województwo lubelskie, tradycyjnie Samorządowy Kongres Trójmorza obejmie swoim patronatem honorowym prezydent Andrzej Duda. A my już po raz czwarty obejmiemy go naszym medialnym. W programie już tradycyjnie znajdą się Debata Regionów poświęcona Sieci Regionów Trójmorza, debata poświęcona  Sieci Uniwersytetów Trójmorza, a także Wschodni Kongres Młodych Liderów. W programie też między innymi  panel o sztucznej inteligencji i bezpieczeństwie w regionie.

Samorządowy Kongres Trójmorza to też Forum Gospodarcze, początkowo odbywające się osobno, a które później przekształciło się w jego stałą część.  Jego celem jest stworzenie warunków dla rozwoju przedsiębiorczości oraz obsługi inwestora, a także rozwijanie zaawansowanych form współpracy międzynarodowej. Tu w programie znalazł0 się szereg interesujących seminariów, jak te, których tematami są: cyfrowe społeczeństwo, żywność wysokiej jakości, zielona gospodarka, procesy logistyczne. Ale koniecznie zwrócić też trzeba na spotkania w formule B2B, strefę wystawienniczą, czy strefę dla start-upów. Bo na konferencje gospodarcze nie jedzie się tylko po to, by wysłuchać najciekawszych prelekcji, ale też, a może przede wszystkim by nawiązać kontakty. 

W programie też uroczyste wręczenie tradycyjnych nagród i koncert. Czyli też czas na integrację. A nie powinno go też zabraknąć na krótką choćby wycieczkę po Lublinie. Co zresztą wcale nie kłóci się ze sobą.

W dotychczasowych edycjach kongresu wzięło udział łącznie ponad trzy tysiące uczestników, przedstawicieli samorządów, rządów i oczywiście biznesu. Nie przypadkowo napisałem rządów, w kongresie brali udział uczestnicy z prawie czterdziestu krajów, w tym także przedstawiciele rządów, zwłaszcza z krajów tworzących Inicjatywę Trójmorza, ale też na przykład Ukrainy. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia, gdzie znajdziecie też krótkie podsumowania dotychczasowych trzech kongresów: www.congress.lubelskie.pl.

Do zobaczenia zatem w Lublinie!

red. Rafał Korzeniewski 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.