Menu

Dyplomatyczne Otwarcie Roku Krajowej Izby Gospodarczej

Krajowa Izba Gospodarcza doceniając rolę dyplomacji ekonomicznej już po raz piąty zaprosiła przedstawicieli ambasad, instytucji rządowych i samorządowych oraz przedsiębiorców na Dyplomatyczne Otwarcie Roku.

DOR to uroczyste spotkanie noworoczne z Ambasadorami akredytowanymi w Polsce, podczas którego czołowi polscy przedsiębiorcy, politycy, eksperci oraz dyplomaci mają okazje spotkać się i porozmawiać o prognozach i szansach gospodarczych dla Polski, Europy i świata. DOR to coroczna inicjatywa Krajowej Izby Gospodarczej, podczas której poprzez prezentację poszczególnych sektorów gospodarki, a także potencjału polskich regionów zagraniczni dyplomaci i kontrahenci mogą przekonać się o możliwościach współpracy z polskimi partnerami. DOR to nie tylko wydarzenie dyplomatyczne ale przede wszystkim promocja gospodarcza naszego kraju.
W spotkaniu wzięło udział ok 300-400 osób: przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, administracji publicznej i samorządowej, w tym województw, miast i urzędów marszałkowskich, jak również przedsiębiorców oraz reprezentantów izb przemysłowo-handlowych i bilateralnych oraz organizacji otoczenia biznesu. Wśród przedsiębiorców, przeważali eksporterzy oraz firmy uczestniczące w konferencjach, misjach zagranicznych i innych wydarzeniach międzynarodowych organizowanych przez KIG, w tym zarówno przedstawiciele dużych korporacji jak i MSP.
Dyplomatyczne Otwarcie Roku 2019 objęte było Honorowym Patronatem Ministra Spraw Zagranicznych, Honorowym Patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Zostało również wpisane w kalendarz obchodów stulecia odzyskania niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” łączącego inicjatywy organizowane z tej wyjątkowej okazji.
Wśród gości Dyplomatycznego Otwarcia Roku 2019 znaleźli się m.in.: Krzysztof Szczerski – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Szef Gabinetu prezydenta RP, Minister Inwestycji i Rozwoju – Jerzy Kwieciński, Minister Energii – Krzysztof Tchórzewski, Tadeusz Kościński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Jarosław Sellin – Wiceminister Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przedstawiciel kierownictwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
W tym roku swój potencjał ekonomiczny i gospodarczy zaprezentowały m.in. województwa: podkarpackie, kujawsko-pomorskie i podlaskie.
Dyplomatyczne Otwarcie Roku było okazją do podsumowań minionego roku z perspektywy działalności międzynarodowej polskich przedsiębiorstw i administracji oraz wpływu warunków rozwoju polskiej przedsiębiorczości na obecność polskich firm za granicą, jak również do zaprezentowania planów na rok bieżący 2019.

fot. Piotr Sadowski/KIG

AS/KIG

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.