Menu

Ruszyła 22 już edycja programu Przedsiębiorstwo Fair Play

Ruszyła 22 już edycja programu Przedsiębiorstwo Fair Play. O powodzeniu tego programu przekonujemy się co roku podczas wielkiej gali, na której spotykamy tłum jego laureatów, bo nie pierwszy jesteśmy partnerem medialnym programu Przedsiębiorstwo Fair Play. Jego powodzenie nie jest przypadkiem, to, czego wymagamy od partnerów w biznesie to przecież bycie fair. Z niesolidnymi przedsiębiorcami nikt nie chce mieć do czynienia. Tego samego oczekują od nas klienci. I pracownicy, bo o nich dziś też już trzeba się starać. Jeśli tacy jesteśmy, warto się tym pochwalić jako naszym atutem. Uczestnictwo w programie jest okazją, aby to zrobić.

Pierwszy krok jest bardzo prosty. Nasza firma musi działać co najmniej od roku i mieć w Polsce swoją siedzibę. I musimy wypełnić deklarację uczestnictwa w programie, na co czas mamy do końca maja. Potem czeka nas dwuetapowa weryfikacja. Pierwszy etap to samodzielne wypełnienie ankiety na temat działalności przedsiębiorstwa, relacji z klientami, pracownikami oraz społecznościami lokalnymi. Ankieta będzie podstawą oceny pozwalającej na przejście do drugiego etapu. Jeśli do niego przejdziemy, czeka nas audyt, podczas którego zostaną zweryfikowane informacje podane przez nas w ankiecie pod kątem ich zgodności ze stanem faktycznym. Lepiej więc nic nie upiększać. Ta ocena stanie się podstawą decyzji o przyznaniu certyfikatu Przedsiębiorstwa Fair Play przez Kapitułę Programu. Certyfikatu, który może być dla nas mocnym atutem na naszym bardzo konkurencyjnym już przecież rynku. Tysięcy firm, które w tym programie uczestniczą i co roku odnawiają certyfikat nie trzeba zresztą o tym przekonywać. Warto do nich dołączyć!

W stosunku do poprzednich edycji nastąpiły pewne zmiany w regulaminie programu. W związku z dynamicznie zmieniającą się rzeczywistością biznesową oraz polską gospodarką organizatorzy odświeżyli regulamin programu i dostosowali go do obecnych trendów. W edycji 2019 docenione zostaną nie tylko przedsiębiorstwa dbające o uczciwość i etykę w biznesie oraz relacje z interesariuszami firmy, ale także te nastawione na nieustanny rozwój, stale poszerzające swoją ofertę i jej jakość, oferujące nowe, lepsze towary bądź usługi. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi „Ciekawi jutra”, ponieważ organizatorzy dostrzegając inicjatywy podejmowane przez polskie firmy, ich pomysłowość oraz energię do działania, są przekonani, że coraz częściej rodzime przedsiębiorstwa stają się kreatorami lepszego biznesu, opartego na ciągłej zmianie i wyższej jakości. Innowacyjność jest obecnie jednym z kluczowych czynników mających wpływ na konkurencyjność i efektywność przedsiębiorstw. Dzięki niej firmy wchodzą na wyższy poziom, zwiększają oszczędności, bezpieczeństwo oraz wydajność pracy. Innowacje, za którymi stoją kreatywne umysły polskich specjalistów, wizjonerów i marzycieli, są ogromną szansą dla polskiej gospodarki.

Więcej informacji o programie znajdziecie na stronie www.przedsiebiorstwo.fairplay.pl.

Rafał Korzeniewski

magazyn przedsiębiorcy@eu jest partnerem medialnym programu

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.