Menu

ANTI-AGING – młodość nie ma wieku

Nazwa Anti-Aging najczęściej utożsamiana jest z kosmetycznym zabiegiem przeciwstarzeniowym. Tak naprawdę Anti-Aging, to dużo obszerniejsze i bardziej złożone pojęcie, nazywane medycyną przeciwstarzeniową. Koncentruje się ona na ludziach w każdym wieku, wskazując jak zachować do późnych lat, optymalne, szeroko pojęte zdrowie. Optymalne zdrowie, to nie tylko brak chorób, ale również dobra kondycja fizyczna, intelektualna i emocjonalna człowieka.

Zdrowotna przyszłość w dużej mierze związana jest z trybem życia i rodzinnymi obciążeniami. Dlatego, aby stworzyć najdogodniejsze warunki dla spowalniania procesów starzenia się całego organizmu, należy przeprowadzić szczegółową diagnostykę, wzbogaconą o wywiad, ocenę wieku biologicznego oraz badania genetyczne. Na podstawie badań można ustalić jakie choroby grożą nam w przyszłości, jakie czynniki zewnętrzne mają największy wpływ na nasz organizm, jaką powinniśmy podjąć aktywność fizyczną i jaką dietę stosować. Dzięki temu dowiadujemy się też, jak ważne dla zdrowia są nasze nawyki, przyjmowane leki i używki. Diagnostyka anti-aging, musi opierać się więc na współdziałaniu specjalistów z różnych dziedzin min.: endokrynologii, ginekologii, kardiologii, psychologii, dietetyki, fitnessu oraz oczywiście medycyny estetycznej i kosmetologii. Dopiero wtedy można określić właściwy sposób postępowania zmierzający do długiego życia, zachowania jak najdłużej sprawności i spowolnienia procesów starzenia. A zatem w pojęciu optymalnego zdrowia, czyli tzw. dobrostanu, zawarte jest również zadowolenie człowieka z własnego wyglądu. Zadbana cera i sylwetka to elementy, które powodują, że czujemy się pewniej i lepiej. Kosmetologia i medycyna estetyczna są więc bardzo ważnym elementem medycyny antiaging. Systematycznie przeprowadzane, odpowiednio dobrane przez specjalistów zabiegi kosmetyczne i medyczne pozwalają na utrzymanie skóry w doskonałej kondycji przez długie lata. Ogromną rolę odgrywa tu wiedza profesjonalistów dotycząca najnowszych odkryć i technologii w dziedzinie beauty. Uświadamianie pacjentów oraz ukierunkowanie i umiejętne prowadzenie wśród ogromnej ilości propozycji dostępnych na rynku, to dzisiaj priorytetowe zadanie dla kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej.

Dr Barbara Parda-Głomska pracuje w Belwederska Clinic. Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Specjalizuje się w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej oraz medycyny regeneracyjnej. Swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe zdobywała w profesjonalnych centrach szkoleniowych pod okiem światowych ekspertów medycyny i dermatologii estetycznej. Regularnie uaktualnia techniki pracy na europejskich i światowych Kongresach Medycyny Estetycznej i Dermatologii Estetycznej. Konsekwentnie doskonali swoją wiedzę i umiejętności w Podyplomowej Szkole Medycyny Estetycznej w Warszawie. Szkoła została utworzona przy Polskim Towarzystwie Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim, pod kuratelą Międzynarodowego Towarzystwa Medycyny Estetycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej (UIME).

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.