Menu

Anna Gawlik, Ambasadorka Dobrego Stylu


Co twój styl mówi o tobie?

Ubiór to niewerbalny kanał komunikacji, którym przekazu­jemy pierwsze sygnały, zanim zdążymy się przywitać. Wy­glądem można podkreślić wagę spotkania, koncentrację na kliencie lub przeciwnie – jej brak – mówi Anna Gawlik, Regionalny Kierownik Sprzedaży EMIX.

Czym jest dobry styl?

Przychodzą mi na myśl piękne, zadbane kobiety, od któ­rych bije pewność siebie. W przypadku panów to niezwykła elegancja. Ich cechą rozpoznawczą jest perfekcyjne połą­czenie ubrań i dodatków. To właśnie ono zapada w pamięć i wyróżnia ludzi z tłumu, oczywiście przy pierwszym kon­takcie.

Kogo uważa pani za ikonę dobrego stylu?

Zdecydowanie numerem jeden jest Jolanta Kwaśniewska. Nie da się ukryć, że jej styl od początku inspirował Polki. Jako pierwsza dama u boku prezydenta uczyła się zasad rządzących modą. W pewnym momencie osiągnęła wręcz mistrzowski poziom. Nic dziwnego, że dziś jest wyrocznią udzielającą lekcji stylu! Szyk, klasa i elegancja w jednej osobie.

Czy jest ktoś, kto wpłynął na pani styl?

Przez większość życia zawodowego jestem managerem zarządzającym. Zdobywałam doświadczenie, stawiając pierwsze kroki w branży beauty. Zarządzanie jednocześnie sprzedażą i 150-osobowym zespołem oraz codzienne spo­tkania biznesowe z kontrahentami obligują do nienagan­nego dress code’u, a co za tym idzie – dobrego stylu. To właśnie praca w korporacji, jej polityka oraz ogromne au­torytety w osobach zarządu firmy są dla mnie najlepszymi i najbardziej wymagającymi nauczycielami.

Czy w biznesie jest miejsce na dobry styl?

Właśnie dobry styl ma w biznesie niebagatelne znaczenie. Reprezentując firmę przed klientem lub partnerem bizne­sowym, jesteśmy jej wizytówką. Ubiór to niewerbalny ka­nał komunikacji, którym przekazujemy pierwsze sygnały, zanim zdążymy się przywitać. Wyglądem można podkre­ślić wagę spotkania, koncentrację na kliencie lub przeciw­nie – jej brak. Badania naukowców pokazują, że niechluj­ny strój jest przez rozmówcę odbierany jako przekaz: „nie jesteś dla mnie ważny, nie szanuję cię…”. Ludzie, którzy nas widzą na co dzień, (kontrahenci, współpracownicy), budują sobie opinię o nas także na podstawie naszego wyglądu. Dotyczy to szczególnie osób, które nie znają nas zbyt dobrze. Jeśli chcemy stworzyć silny wizerunek i zyskać szacunek współpracowników czy kontrahentów, musimy zacząć od nienagannego stroju biznesowego. Dzięki temu możemy dodać sobie powagi, zwiększyć pewność siebie, a nawet podnieść poziom zaufania współpracowników.

Jaki jest pani osobisty styl w życiu i w biznesie?

Wychodzę z założenia, że styl biznesowy nie został stwo­rzony z myślą o modowych eksperymentach. Nawet w sy­tuacjach, w których odrobina luzu jest dozwolona, pamię­tam, że jestem w pracy i dbam o profesjonalny wizerunek z szacunku do osób, z którymi współpracuję. W życiu pry­watnym, w zależności oczywiście od sytuacji, pozwalam sobie na trochę więcej luzu, jednocześnie zawsze zacho­wując pragmatyzm.

Na co powinny zwrócić uwagę młode osoby, aby wyróżniać się dobrym stylem?

Jak cię widzą, tak cię piszą – stare polskie przysłowie zna­lazło potwierdzenie w bardzo wielu badaniach przeprowa­dzanych przez psychologów społecznych. Udowodniono m.in., że to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani, w 55 proc. zależy od naszego wyglądu, w 38 proc. od sposobu prze­kazywania informacji i tylko w 7 proc. od tego, co mówimy. Zatem odpowiednia stylizacja i przekaz mogą sprawić, że będziemy odbierani jako niezwykle kompetentni, doświad­czeni, uczciwi czy kreatywni.


O firmie

Wszystko zaczęło się od rodziny… Firma została założona w 1991 roku przez Stanisława Packa. Na początku zajmowała się produkcją lodów w proszku do automatów lodziarskich, co wyznaczyło główny kierunek działalności – produkcję koncentratów i deserów.

Nasza oferta obejmuje również szeroki asortyment dodatków cukierni­czych oraz pakowanych produktów spożywczych. Naszym klientom ofe­rujemy zarówno produkty w opakowaniach detalicznych, jak i hurtowych dla cukierni i gastronomii.

Choć głównym kierunkiem przedsiębiorstwa jest rynek krajowy obsługi­wany przez zróżnicowane kanały dystrybucji, nasze produkty cieszą się również dużym powodzeniem za granicą.


O sobie

Manager w branży FMCG, jednakże 15 lat aktywności zawodowej spędziłam na wszystkich szczeblach w międzynarodowej korporacji będącej liderem branży beauty. Zawsze umiejętnie łączyłam pracę, rodzinę i realizację własnych pasji.

Moda, aktywny wypoczynek, dobra kuchnia i zdrowy tryb życia to moje główne pasje i chyba dzięki nim zostałam nomino­wana do tytułu Ambasadora Dobrego Stylu.

Praca i dom to moje najważniejsze cele w życiu i doskonale je łączę, a dobry wizerunek jest niezbędnym kluczem do życio­wego zadowolenia. Prywatnie moją największą dumą jest mój syn, który dziś jest już dorosłym, samodzielnym, ambitnym stomatologiem. Cieszę się, że przejął po mnie pozytywne wartości i priorytety. Jestem dumna, że mamy to we krwi.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.