Menu
Andrzej Bartkowski, Ambasador Dobrego Stylu

Andrzej Bartkowski, Ambasador Dobrego Stylu

Jak być częścią pięknej całości?

Styl to nie tyle ubiór, co „uroda duszy” – co o dobrym stylu i tym, kto go prezentuje, sądzi Andrzej Bartkowski, prezes Grupy Mazurkas?

Dobry styl…

…kojarzy się ze strojem i tzw. noszeniem się, ale ja postrzegam to jednak jako „urodę duszy”. W biznesie by tu pasowało rzymskie „umów trzeba dotrzymywać”, a pod względem obyczaju to szanować zasady, umieć być częścią całości, wywołać u innych uśmiech przyjaźni i uznania.

Kogo uważa pan za ikonę dobrego stylu?

No, poza mną, oczywiście… to trudno sobie przypomnieć, ale był taki aktor, Igor Śmiałowski, arystokrata teatru i ekranu, „na wieki wieków amant”, a z dzisiejszych polityków chyba Donald Tusk.

Kto inspirował pański styl?

Moja matka, polonistka w liceum, z prezydentów Obama, z ludzi sztuki Zanussi. A czy teraz mogę o politykach, którzy nie mają za grosz dobrego stylu?

Czy w biznesie jest miejsce na dobry styl?

Oczywiście. Przewyższać ofertą, imponować jej jakością, a w przypadku przegranej uznać talent konkurenta.

Jaki jest pana osobisty styl?

Szacunek dla drugiego człowieka, empatia, uczciwość i… tu walczę z sobą, ale trudno, powiem: prawo i sprawiedli­wość.

Co poradziłby pan młodym osobom, których styl dopiero się kształtuje?

Uczyć się, czytać mądre książki, oglądać dobre filmy, chodzić do teatru i próbować tak się dopasować do obrazu, żeby sobą nie burzyć jego piękna.

O sobie

Prezes Grupy Mazurkas, absolwent SGGW oraz Studium Afrykanistyki UW, pasjonat i organizator turystyki zagranicznej, konferencji, hotelarstwa. Organizator eventów, koncertów, dużych wydarzeń artystycznych. Mecenas kultury i sztuki. Autor zbiorów wierszy: Moje rymy, Graj tango i PRL kabaretowo. Otrzymał z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego „Złoty Krzyż Zasługi” za upowszechnianie kultury oraz dokonania w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i turystyki. Odznaczony również przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzatę Omilanowską honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz przez Ministra Sportu i Turystyki honorową odznaką „Zasłużony dla Turystyki”. Ma żonę Irenę, córki Karinę i Karolinę oraz pięcioro wnuków.

O firmie

W skład Grupy MAZURKAS wchodzą:

– założone w 1990 roku Biuro Podróży Mazurkas Travel – Turystyka zagra­niczna przyjazdowa, wyjazdowa, incentive, kongresy, konferencje;

– MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel **** w Ożarowie Mazowieckim – 158 pokoi, 35 sal konferencyjnych, 3500 m kw. powierzchni konferencyjnej, catering na terenie całej Polski;

– Mazurkas Travel Transport: autokary, mikrobusy, limuzyny, logistyka – na terenie Polski i Europy;

– Mazurkas Catering 360° – catering na targach, konferencjach, kon­gresach, eventach oraz spotkaniach dyplomatycznych na terenie całej Polski. Nasza oferta cateringowa to fuzja smaków na każdą okazję! Nie­powtarzalne dania, przygotowane przez doskonałych szefów kuchni oraz idealnie skomponowana oprawa uroczystości, nadają niebanalny charakter każdemu spotkaniu.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.