Menu
Olga Jeziorska, Ambasadorka Dobrego Stylu

Olga Jeziorska, Ambasadorka Dobrego Stylu

Nie rezygnuj ze swoich marzeń

– Pamiętam z tańca, że zawsze nas pytano, co jest ważniej­sze: talent czy praca. Największy talent jest niczym, jeśli nie oszlifujemy go swoją pracą potwierdzającą profesjonalizm – mówi Olga Jeziorska.

Czym jest dobry styl?

Dobry styl to nie tylko ładny ciuch, dobry makijaż, szpilki i droga torebka. Dla mnie to styl bycia, zachowanie, po­ruszanie. „To coś”, co ma się w sobie, co przyciąga jak magnez i potrafi zatrzymać innych wpół kroku. Wszystko jest na miejscu, idealnie się dopełnia i współgra z osobo­wością. Gdy patrzę na taką osobę, wiem, że ona jest praw­dziwa; to, co mówi, nie kłóci się z jej sposobem poruszania się, gestem czy wyglądem. To pełna harmonia – nie ma fałszywych dźwięków, a niedopowiedzenia są wisienką na torcie (chociaż dzisiaj pewnie jej miejsce zajmie czereśnia).

Olga JeziorskaKogo uważa pani za ikonę dobrego stylu?

Mam swoje typy i mieszczą się one w kanonie – mó­wię o ich wizerunku scenicznym, gdyż osobiście ich nie znam – to Danuta Szaflarska, Jolanta Kwaśniewska,BB (Brigitte Bardot), CC (Claudia Cardinale) i kilka innych. Spośród mężczyzn Omar Sharif, Sean Connery czy Pierce Brosnan, podziwiany także za stałość uczuć. Trudno szu­kać takich wzorów pośród późniejszych pokoleń.

Kto wpłynął na pani styl?

Dobrego stylu uczyła mnie mama, ale nie wierzyła w swoje umiejętności i przekazała moją naukę sztuce tańca towa­rzyskiego. Uważam, że każdy powinien przez to przejść.

Czy w biznesie jest miejsce na dobry styl?

W biznesie sprawdzamy swoją wiarygodność wobec in­nych. Jeśli osoba jest uczciwa, rzetelna, profesjonalna, a przy tym spokojnie może patrzeć codziennie w lustro, to znaczy, że jej styl się obronił i jest bardzo dobrym partne­rem biznesowym.

Jaki jest pani osobisty styl w życiu i w biznesie?

Stawiam na siebie i swoją uczciwość, zarówno w życiuprywatnym, jak i w pracy. Jeśli coś jest nie tak, to stajęwyprostowana i biorę się za rozwiązywanie problemu.Rozmawiam, pytam, nie uciekam, naprawiam – takisposób prowadzenia życia i biznesu pozwala mi być po­strzeganą przez innych jako „baba z jajami” – niektórym to przeszkadza!

Co poradziła by pani młodym osobom, których styl dopiero się kształtuje?

W życiu ciągle coś sprawdzamy, próbujemy, kosztujemy, zachwycamy się, zastanawiamy albo rzucamy i idziemydalej. Pamiętam z tańca, że zawsze nas pytano, co jest ważniejsze: talent czy praca. Największy talent jest ni­czym, jeśli nie oszlifujemy go swoją pracą potwierdzającąprofesjonalizm. To nie „trzyzdaniowa inteligencja” – czy­li na każdy temat powiem trzy zdania, a przy czwartymuciekam – tak się nie da. Doskonalimy się, działamy, tworzymy, zmieniamy dyscypliny i szukamy swojej drogiw życiu. Podążamy nią, nawet gdyby oznaczało to prze­cieranie szlaku. Na szczycie jest mało miejsca dla tłumu, ale dla wytrwałych zawsze znajdzie się tam przestrzeń na własną chorągiewkę… Dlatego nie należy rezygnować ze swych marzeń.

O sobie

Kosmetolog, laborant sekcyjny, balsamista, instruktor szkoleniowy, doradca i konsultant medyczno-far­maceutyczny, dietetyk, menadżer ds. edukacji, negocjator, trener rozwoju i biznesu; studenka prawa, mama i bizneswoman z wyboru. Praca laboranta sekcyjnego (tak, wykonała kilkaset sekcji zwłok i bal­samacji) dała jej ogromną wiedzę i doświadczenie w znajomości anatomii skomplikowanego ludzkiego ciała, nauczyła szacunku do życia, dystansu i zrozumienia dla ludzkich błahostek. Od kilku lat zarządza administracją i finansami, a także nadaje kierunek rozwoju profesjonalnie prowadzonym salonom medy­cyny estetycznej. Współpracuje z kilkoma klinikami i salonami kosmetycznymi w kraju – służy swą wie­dzą, doświadczeniem i umiejętnościami, wykonując tam zabiegi i udzielając porad. Od dwóch lat pro­wadzi placówki NZOZ. Autorka indywidualnych profesjonalnych szkoleń z medycyny estetycznej. Szkoli zarówno w kraju, jak i zagranicą. Na szkoleniach kładzie ogromny nacisk na umiejętności praktycznego wykonania zabiegu. Stale pogłębia wiedzę, biorąc udział w indywidualnych szkoleniach i praktykach w klinikach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej w Niemczech, Turcji czy Wielkiej Brytanii.

Znana jest z profesjonalnego podejścia do każdego pacjenta. Wykonuje z powodzeniem nawet bar­dzo specyficzne i skomplikowane zabiegi. Pewna ręka, zmysł estetyczny, patrzenie na pacjenta jak na dzieło sztuki to jej największe atuty. Liczy się dobro pacjenta, jego komfort psychiczny, zadowolenie, a to wszystko jest wsparte sprawnością wykonania zabiegu.

Jej pasją są zwierzęta. Kocha konie – i ratuje im życie. Miłością jej życia jest córka. Jako dziesięciolatka ukończyła kilka profesjonalnych szkoleń z zakresu stylizacji i kosmetyki makijażu oraz body paintingu.

Zdjęcia użyczone przez Olgę Jeziorską.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.