Menu
Renata Chrobocińska, Ambasadorka Dobrego Stylu

Renata Chrobocińska, Ambasadorka Dobrego Stylu

Biznes idzie w parze ze stylem

– Dress code i savoir-vivre są wyrazem szacunku do in­nych podczas spotkań biznesowych. Ubiór wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani, podkreśla nasz charakter – mówi Renata Chrobocińska.

Renata ChrobocińskaJak definiuje pani dobry styl?

Dobry styl to nurty w modzie, którymi wyrażamy swoją osobowość, ale też zachowania adekwatne do sytuacji. Styl dużo o nas mówi. Jacqueline Kennedy Onasis zapisała się w historii jako kobieta z klasą i ma wpływ na kolejne pokole­nia, zarówno w kwestii mody, jak i sposobu bycia.

Jak kształtował się pani styl?

Uważam, że trzeba po prostu mieć „to coś”. Czerpałam informacje z domów mody oraz Internetu. Wybieram naturalność i wyszukany smak, łącząc swobodę z doskonałością. Wielkie wyjście to minimalizm z nutką nonszalancji. Spotkanie biznesowe to dystynkcja.

Czy miejsce na dobry styl jest również w biznesie? Co poradziłabym pani młodym osobom, których styl dopiero się kształtuje?

Biznes idzie w parze ze stylem. Dress code i savoir-vivre są wyrazem szacunku do innych podczas spotkań biznesowych. Ubiór wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani, podkreśla nasz charakter. Młodzi ludzie powinni zdefiniować swój styl, znaleźć inspirację i pozbyć się stereotypów.

O sobie

Z wyższym wykształceniem psychologicznym i ekonomicznym, od ponad dziesięciu lat zarządza administracją i finansami sie­ci gastronomicznej składającej się z kilkunastu różnych lokali. Do jej obowiązków należy wsparcie w wytyczaniu kierunku rozwoju całej grupy, długoterminowe skalowanie biznesu i finansów, ocena rentowności oraz ryzyka inwestycji, przygotowanie i monitorowanie budżetów, a także opty­malizacja struktury kosztów i poziomu majątku obrotowego.

Dodatkowo jako współwłaścicielka pełni obowiązki General Mana­gera w dwóch restauracjach: Mille Vigiani i Yami Yami znajdujących się na warszawskim Wilanowie. Jako gospodarz dba o cechy ide­alnej gastronomii, takie jak różnorodny asortyment potraw, wysoka jakość, unikatowy i rozpoznawalny profil kulinarny, a także estetycz­ny wystrój wnętrza i odpowiednie wyposażenie sal dla gości. Mocną stroną obu restauracji jest organizacja przyjęć okolicznościowych i wy­sokie standardy obsługi kelnerskiej. Dbałość o reklamę i wizerunek me­dialny dopełnia zakres jej starań i – jak widać po renomie oraz efektach biznesowych – pełni swoją rolę z dużym sukcesem.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.