Menu
Kobieta robi zakupy w lokalnym sklepiku, obsługuje ja młody ekspedient.Kobieta robi zakupy w lokalnym sklepiku, obsługuje ja młody ekspedient.

Ostatni moment, by zabezpieczyć przychody w swoim biznesie handlowym – za darmo!

Prowadzenie biznesu nie jest proste. Gospodarka się zmienia, zmieniają się okoliczności, przyzwyczajenia klientów i ich wymagania. Warto być elastycznym, by potrafić odpowiedzieć na zapotrzebowanie pojawiające się ze strony konsumentów. Jeśli prowadzisz małe przedsiębiorstwo związane z handlem, z pewnością zastanawiasz się, jak przyciągnąć do niego nowych odbiorców. Z pomocą może przyjść Ci Program Polska Bezgotówkowa.
 
Jak swoją sytuację widzą przedsiębiorcy i konsumenci?

Na rynku występuje duża konkurencja, a przedsiębiorcy coraz częściej muszą walczyć między sobą o klientów. Tym bardziej, że Ci ostatni zaglądają do portfeli i rozważniej robią zakupy.

60% konsumentów deklaruje, że kupuje mniej niż przed rokiem i ogranicza wydatki. Na razie cięcia nie dotyczą jednak żywności i produktów podstawowej potrzeby. Największe spadki dotykają odzież (46,9%), słodycze i przekąski (44,5%), alkohol (40,8%), sprzęt AGD i RTV (35,8%) oraz kosmetyki (30,3%)*. Można się spodziewać, że jeśli sytuacja gospodarcza i nastroje Polaków nie ulegną poprawie, oszczędności będziemy szukać w kolejnych obszarach. Jak w takich warunkach zatrzymać klientów, a co więcej – przyciągnąć nowych? Sprawa z pewnością nie jest prosta, ale istnieją sposoby, które warto wypróbować. Zwłaszcza, jeśli dotąd wzbraniałeś się przed wprowadzaniem do biznesu technologicznych nowinek i udogodnień takich jak płatności mobilne czy zbliżeniowe.

Program Polska Bezgotówkowa – terminal za 0 zł dla przedsiębiorców takich jak Ty

Aby nie stracić klientów, a co więcej – zlojalizować ich i zachęcić do zakupów w Twoim sklepie, warto sięgnąć po coś specjalnego. Dla wielu branż takim czynnikiem może być obecność terminala płatniczego. W wielu zwłaszcza mniejszych sklepach, na straganach czy bazarkach możliwość płacenia kartą to wciąż rzadkość. Spora część klientów chętnie robiłoby tam zakupy, ale nie noszą przy sobie gotówki, rzadko wypłacają ją z bankomatów, nie pamiętają o tym, a w efekcie pod wypływem okoliczności zaopatrują się w produkty w supermarkecie czy przez internet.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który dotąd nie udostępnił klientom płatności bezgotówkowych, koniecznie zapoznaj się z działaniami Fundacja Polska Bezgotówkowa. Od kilku lat prowadzi ona Program, zgodnie z którym możesz otrzymać terminal na pięć miesięcy zupełnie za darmo. Nie zapłacisz ani za dzierżawę, ani za obsługę transakcji, jeżeli w ciągu 5 miesięcy Twoje obroty będą niższe 42 tys. zł. Aby wziąć udział w Programie, skontaktuj się z agentem rozliczeniowym.

Terminal płatniczy – szansa na dodatkowy dochód

Ale możliwość przyjmowania transakcji bezgotówkowych to nie wszystko. Warto skorzystać z usług dodatkowych dostępnych na terminalu płatniczym.

Jakie usługi dodatkowe możesz oferować swoim klientom? Przede wszystkim cashback, czyli wypłacanie gotówki. Zamiast szukać bankomatu, pieniądze można wypłacić za pomocą terminala przy okazji zakupów. Drugą popularną usługą dodatkową jest doładowanie telefonu za pomocą terminala – dużo szybsze dla klienta i bardziej opłacalne dla Ciebie niż papierowe karty.

Prowadzenie biznesu w czasie kryzysu i pesymistycznych nastrojów konsumentów może być trudne. Warto jednak zawalczyć o klientów i zaoferować im rozwiązania, które odpowiedzą na ich potrzeby. Takim rozwiązaniem jest właśnie posiadanie terminala płatniczego. Poznaj ofertę Polski Bezgotówkowej i przekonaj się, jakie to wygodne i łatwe!

* https://uce-pl.com/news/jest-gorzej-niz-rok-temu-obecnie-juz-60-proc-polakow-oszczedza-na-biezacych-zakupach-w-sklepach

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.