Menu

Karol Okrasa przyjacielem Maserati w Polsce

Karol Okrasa przyjacielem Maserati w Polsce, czy kuchnia i motoryzacja mogą  mieć coś wspólnego. W obu przypadkach liczą się pasja, nieustanny rozwój oraz ciekawość świata – jako składniki gwarantujące zarówno udaną potrawę, jak i… godny pożądania samochód. Właśnie te idee połączyły Maserati i Karola Okrasę, który został przyjacielem włoskiej marki na polskiej ziemi.

Od wielu lat Karol Okrasa podróżuje po Polsce w poszukiwaniu nowych inspiracji, przygód, wyzwań oraz innowacji. „Lubię eksperymentować w kuchni i szukać nowych smaków, łącząc tradycyjną polską kuchnię z nowoczesnością. Innowacyjność w kuchni jest bardzo ważna, a najlepszym sposobem na szukanie inspiracji jest dla mnie podróżowanie i odwiedzanie nowych miejsc”.

I właśnie ta napędzana pasją codzienność połączyła drogi Karola Okrasy i Maserati. Włoska marka jest z natury innowacyjna, niepowtarzalna w swoim stylu i odważnie wybiega w przyszłość. Do 2025 r. wszystkie Maserati będą dostępne w wersji elektrycznej. Pierwszym modelem wyłącznie na prąd w historii producenta jest nowe GranTurismo, które trafi do sprzedaży już w 2023 r., a pierwszym w pełni elektrycznym SUV-em spod znaku trójzębu będzie nowe Grecale. Gama wariantów zasilanych prądem otrzyma nazwę Folgore.

To zresztą kolejny powód, dla którego skrzyżowały się drogi Maserati i Karola Okrasy. Szef kuchni aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Paliw Alternatywnych (PSPA), uczestniczył też w projekcie „Każda podróż ma znaczenie”, promującym elektromobilność wśród Polaków.

Pierwszym wspólnym projektem włoskiej marki i Karola Okrasy była wycieczka w okolice Zamościa za kierownicą Levante Hybrid – wyprawa w poszukiwaniu włoskich inspiracji, które można połączyć z lokalną, tradycyjną kuchnią.

To dopiero pierwsze z wielu udanych spotkań. Należy do nich również wydarzenie zorganizowane niedawno w hotelu InterContinental, gdzie przedstawiciele kluczowych mediów mogli zobaczyć najnowsze Maserati Grecale.

Nowy SUV Grecale reprezentuje autentyczny styl Maserati: perfekcyjną, śmiałą syntezę awangardy i pasji oraz innowacyjności i ponadczasowego designu. To samochód na każdą drogę, który sprawia, że codzienność staje się wyjątkowa.

W chwili premiery Grecale dostępne były trzy wersje: GT i Modena (miękkie hybrydy, czyli mild hybrid) oraz Trofeo (benzynowy silnik V6). W przyszłym roku dołączy do nich wspomniana wersja w pełni elektryczna.

Eksperci Maserati opowiedzieli o nowym SUVie z punktu widzenia produktu i inżynierii, opisując główne cechy nowego członka rodziny Tridenta. Po spotkaniu, goście mogli poczuć, co to znaczy jeździć Grecale tam, gdzie powstało – w północnych Włoszech, dzięki technologii VR.

Zadanie nowego Maserati Grecale jest proste i jednocześnie skomplikowane. Ma ono sprawić, aby każdy dzień był wyjątkowy. W jaki sposób ta odważna synteza awangardy i pasji, innowacji oraz ponadczasowego designu sprawia, że jest to wyjątkowy samochód na co dzień? Do tego tematu odnieśli się eksperci Maserati podczas spotkania w Hotelu InterContinental. Opowiadali oni o procesie projektowania i powstawania nowego Grecale oraz jego funkcjonalności w codziennym życiu.

Kolejnym punktem wieczoru była wirtualna wycieczka do korzeni Grecale i miejsca, w którym powstawał – w północnych Włoszech. Pokaz VR zabrał gości na krótką wycieczkę wokół jeziora Garda, które znajduje się niedaleko Domu Maserati.

Spotkanie zakończyła polsko-włoska kolacja w restauracji u przyjaciela marki – Karola Okrasy, do której wspólnie z Maserati szukał inspiracji podczas wcześniejszej podróży Levante na zamojszczyźnie.

W momencie premiery, Grecale zaprezentowane zostało w trzech odsłonach – GT, Modena oraz Trofeo. Wersja Folgore pojawi się w przyszłym roku i będzie pierwszym w pełni elektrycznym SUVem Maserati.

Grecale GT ze swoim 4-cylindrowym 300-konnym silnikiem z instalacją miękkiej hybrydy (mild hybrid) nawiązuje do koncepcji miasta i jego współczesnego minimalizmu. To samochód dla obywateli świata, pasujący do ich dynamizmu, ciekawości oraz świadomości mody. Jednak również dla kogoś, kto nieustannie poszukuje stylu definiującego jego osobisty charakter.

Grecale Modena z 4-cylindrową jednostką mild hybrid o mocy 330 KM cechuje wrodzona, ponadczasowa elegancja. To wersja adresowana na przykład do miłośników aktywności na świeżym powietrzu, którzy maksymalnie wykorzystują swój wolny czas.

I wreszcie Grecale Trofeo, z potężnym silnikiem V6 o mocy 530 KM – SUV, który reprezentuje czystą adrenalinę. Jego „wybuchowe” osiągi stają się idealnym narzędziem, by podjąć nawet najbardziej osobiste wyzwanie.

Red. Barbara Jończyk 

wykorzystano materiały i zdjęcia 

Maserati S.p.A. 

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.