Menu
„ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” charytatywna aukcja odbędzie już 25 listopada

„ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” charytatywna aukcja odbędzie już 25 listopada

Ponad 50 twórców nieodpłatnie przekazało swoje dzieła na XVII Aukcję Charytatywną „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” dochód z której zostanie przeznaczony na terapię osób zmagających się z chorobami nowotworowymi. Objęta naszym patronatem medialnym aukcja odbędzie się 25 listopada bez udziału publiczności z uwagi na wymogi sanitarne spowodowane przez trwającą pandemię. Start o 19.00!

Plakat przygotował nie byle kto, bo sam Andrzej Pągowski, który od lat wspiera te akcję. Tegoroczną edycję aukcji„ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” wsparli tez następujący artyści, przekazując na aukcje sami lub za pośrednictwem galerii swoje obrazy, rzeźby i grafiki: Natasha Bakovic, Karol Bąk, Dorota Buczkowska, Anastazja Burko-Dziemidziuk,Jolanta, Caban, Izabela Chamczyk, Zbigniew Czop (dar Galerii Artemis w Krakowie), Małgorzata Dawidiuk , Paweł Dąbrowski, Jerzy Dmitruk Magdalena Dobrucka, Mariusz DydoJoanna Gleich , Łukasz Huculak, Majid Jammoul, Łukasz Jankiewicz, Karolina Jarosławska, Michał Jędrczak, Jolanta Johnsson, Andrzej Kalina, Sylwia Kalinowska, Magdalena Karwowska, Tomek Kawiak, Grażyna Kilanowicz-Barecka, Anna Kłos, Dominika Korzeniowska, Anna Lewińska, Jacek Lipowczan, Krzysztof Łozowski, Daria Malicka, Franciszek Maśluszczak, Dariusz Miliński, Joanna Mrozowska, Teresa Murak, Anna Nosowicz Ruiz, Witold Ogórkiewicz, Jan Pamuła, Antoni Janusz Pastwa, Jan Kanty Pawluśkiewicz (dar Galerii Autorskiej Żel-Art Jana Kantego Pawluśkiewicz), Maggie Piu, Kamila Płoskoń-Golec , Artur Przebindowski, Wiesław Rosocha (dar Galerii Włodka Orła w Warszawie) Marek Rużyk, Andrzej Rysiński, Grzegorz Skrzypek, Laura Stocco (dar Galerii Artemis w Karkowie),  Dariusz Ślusarski, Stanisław Tomalak, Michał Warecki Joanna Wiszniewska-Domańska Kamila Wojciechowicz-Krauze, Dominik Woźniak, Mag Woźniak Ewa Zawadzka Artur Zienko i Andrzej Żurek.

Z tego samego powodu, dla którego aukcja „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” odbędzie się online, także prace na niej wystawione możemy obejrzeć tylko online, na portalu Kunstmatrix oraz w katalogu aukcyjnym na stronie i na portalu aukcyjnym OneBid.

To niezwykłe wydarzenie, od lat łączy ludzi dobrej woli z wielu różnych środowisk, w tym także znamienite instytucje kultury. Środowisko twórcze jest niezwykle hojne, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Żyjemy w czasie głębokiej systemowej transformacji, która jak nigdy dotąd dotyczy całej Ziemi i dotyka każdego z nas. Wszyscy jesteśmy częścią większej całości i każdy z nas ma swój wkład w to, w jakim społeczeństwie żyjemy i jakie wartości nie tylko głosimy, ale realizujemy w codziennym życiu. To jest miarą naszego człowieczeństwa, co właśnie teraz możemy odczuć bardzo wyraźnie. To my współtworzymy naszą rzeczywistość. Jestem niezwykle poruszona widząc, jak przez wszystkie te lata tak wiele osób z różnych środowisk otwiera swoje serca, by wspólnie kreować dobro. Głęboko wierzę, że obecny czas, jak każdy kryzys, kryje w sobie szansę, ma ogromną moc, a wybory, jakich teraz dokonujemy są znaczące.” – powiedziała Monika Anna Popowicz, prezes organizującej aukcję Fundacji Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”.

Jak wziąć udział w aukcji „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”?

Zlecenia można składać telefonicznie, do Oksany Bagriy, telefonicznie 500 777 240, mailem na adres zgloszenia.aukcja@wp.pl bądź online przez serwis OneBid.pl.

Bieżące informacje o aukcji zamieszczane są na stronie  www.ogrodnadziei.org.pl/aukcja-charytatywna oraz na Facebook’u www.facebook.com/ZiarnoSztukiOgrodNadziei.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.