Menu

Wyposażenie niezbędne do cukierni lub kawiarni

Wchodząc do cukierni lub kawiarni wzrok klientów mają przykuwać przede wszystkim pyszne słodkości, desery, ciasta i ciasteczka. Aby jednak od samego wejścia zachęcały do ich kupienia, muszą być odpowiednio wyeksponowane i przechowywane. Niezbędne w takim miejscu są zatem regały i szafy chłodnicze. Sprawdź, jak je dobrać do swojego lokalu!

Od wyposażenia sklepowego, takiego jak regały chłodnicze czy witryny cukiernicze, w dużej mierze zależy to, czy klienci zechcą kupić znajdujące się z nich produkty. Odpowiednia ekspozycja, oświetlenie i temperatura sprawiają, że ciasta, desery i owoce prezentują się niezwykle kusząco i zachowują swój doskonały smak na długo. Z tego artykułu dowiesz się, jak wybrać odpowiednie wyposażenie do swojej cukierni lub kawiarni!

Regały czy szafy chłodnicze – co będzie lepszym rozwiązaniem?

Choć regały i szafy chłodnicze mają bardzo podobne zastosowanie, różnią się od siebie pod kilkoma względami. Regały to wysokie i z reguły dość szerokie urządzenia chłodnicze, które doskonale nadają się do przechowywania i ekspozycji różnego rodzaju produktów spożywczych. Są niezwykle uniwersalne, dzięki czemu świetnie sprawdzą się także w miejscach takich jak kawiarnie czy cukiernie – do przechowywania ciast, ciastek i deserów. Ustawione przy ścianie mogą stworzyć regał do samoobsługi i kusić swoją zawartością wszystkich przechodzących obok gości.

Szafy chłodnicze również są wysokie, ale mogą być stosowane także na zapleczu, do przechowywania produktów żywnościowych ukrytych przed wzrokiem klientów. Przynajmniej jedna taka szafa musi więc znaleźć się na zapleczu każdej kawiarni, baru czy restauracji. Jednak szafy chłodnicze występują także w wersjach ekspozycyjnych – jednostronnie lub dwustronnie przeszklonych. Te ostatnie pozwalają nie tylko zaprezentować towar od strony klienta, ale także otworzyć szklane drzwiczki od strony obsługi i z łatwością podać wybrany produkt klientowi. Wiele zależy więc od charakterystyki i układu lokalu, a także ilości miejsca przeznaczonej na ekspozycję towarów.

Witryny cukiernicze niezbędne w branży gastronomicznej

Oprócz wysokich urządzeń chłodniczych, takich jak regały czy szafy, w każdej kawiarni czy cukierni niezbędne są także witryny cukiernicze. To urządzenie, które zapewnia optymalne warunki do przechowywania i ekspozycji słodkości, ciast i deserów w lokalach gastronomicznych. Witryny cukiernicze również występują w wersji chłodniczej, ale także neutralnej – na przykład do ekspozycji ciastek czy bułeczek niewymagających niskiej temperatury. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie obu rodzajów witryny cukierniczej w swoim lokalu.

Witryny cukiernicze oprócz swojej najważniejszej funkcji, czyli przechowywania i ekspozycji, mogą także pełnić rolę dekoracyjną. Wybierając model z szybą prostą lub szybami giętymi, możesz z łatwością dostosować go do wystroju swojej kawiarni czy cukierni, zachęcając jeszcze bardziej do skorzystania ze słodkiej zawartości takiego urządzenia.

artykuł sponsorowany

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.