Menu
Własnoręcznie przygotowana lemoniada najlepsza na upał!

Własnoręcznie przygotowana lemoniada najlepsza na upał!

Własnoręcznie przygotowana lemoniada? Przecież zwykle kupujemy ją w sklepie. Warto jednak spróbować! Upały dają się pewnie wszystkim się we znaki. I chociaż większość z nas lubi słońce, nie zawsze przy tym pamiętamy o regularnym nawadnianiu organizmu. Najlepiej oczywiście pić wodę,pić ją małymi łyczkami przez cały dzień, tak żeby nie dopuścić do uczucia pragnienia, bo wtedy sięgamy po to co mamy pod ręką albo co „krzyczy” do nas ze sklepowych chłodziarek – kolorowe, słodkie napoje.

I tu paradoksalnie, gasząc uczucie pragnienia, bardziej sobie szkodzimy niż pomagamy. Bowiem słodkie, często sztucznie barwione napoje nie nawadniają a odwadniają organizm! Dlatego uczucie pragnienia za chwilę powróci.

Jeśli już jesteś fanem napojów a nie zwykłej wody, polecamy przygotowanie go samemu w domu ze znanych i zdrowych składników. Domowe lemoniady to lepsza alternatywa dla wody niż kolorowe sklepowe propozycje.

Poniżej nasze propozycje na 1 porcję lemoniady, zwiększając ilość składników, przygotujesz jednorazowo więcej porcji. Lemoniadę można przetrzymywać w lodówce kilka godzin. Tak podane zachwycą nie tylko smakiem, ale i wyglądem 🙂

Własnoręcznie przygotowana lemoniada bazyliowo-cytrynowa

0,5 l wody Jantar

2 cytryny

garść listków bazylii

opcjonalnie: 1 płaska łyżeczka brązowego cukru

Cytryny sparzyć, obrać ze skórki, pokroić w małe kawałki i wraz z bazylią  i 3 łyżkami wody Użyć blendera. Masę przelać do wysokiej szklanki i zalać resztą wody. Można wrzucić kilka kostek lodu.

Własnoręcznie przygotowana lemoniada truskawkowo-limonkowa

0,5 l wody Jantar

3-4 truskawki

1 limonka

opcjonalnie: 1 płaska łyżeczka brązowego cukru

Truskawki umyć, pozbawić szypułek. Limonkę sparzyć wodą. Połowę pokroić na plasterki z drugiej połowy wycisnąć sok.

Jedną truskawkę rozgnieść z cukrem i sokiem z limonki Pozostałe truskawki oraz plasterki limonki nadziać na słomkę lub drewniany patyczek. W wysokiej szklance lub butelce umieścić słomkę z owocami, dodać masę truskawkowo limonkową i zalać całość wodą.

Własnoręcznie przygotowana lemoniada miętowo-borówkowa

0,5 l wody Jantar

garść borówek amerykańskich

garść świeżych listków mięty

opcjonalnie: 1 płaska łyżeczka brązowego cukru

Borówki umyć.

Kilka borówek rozetrzeć z cukrem i kilkoma listkami mięty.

Pozostałe borówki nadziać na słomkę lub drewniany patyczek. W wysokiej szklance lub butelce umieścić słomkę z owocami, dodać masę borówkowo-miętową oraz pozostałe listki mięty i zalać całość wodą.

(materiał prasowy partnera)

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.