Menu
Jak działa wirtualne biuro? – ceny, korzyści i oferowane usługi

Jak działa wirtualne biuro? – ceny, korzyści i oferowane usługi

Praca zdalna jest w ostatnim czasie niezwykle popularnym zjawiskiem. Swoją sławę tryb ten zawdzięcza niejako pandemii, podczas której ogromna część firm zdecydowała się na wykonywanie swoich obowiązków z domu. Wtedy też powstało wiele jednoosobowych działalności, oferujących swoje usługi właśnie za pośrednictwem internetu. Prowadzenie takiego przedsiębiorstwa niesie ze sobą wiele korzyści, jednak ma jeden zasadniczy mankament. Chodzi mianowicie o adres, za pomocą którego placówka jest wyszukiwana. Zazwyczaj właściciele umieszczają tam dane miejsca zamieszkania, gdyż wynajem lokum okazuje się w tej kwestii absolutnie nieopłacalny.

W niedalekiej przeszłości otworzyło się sporo firm oferujących udostępnienie biura wirtualnego. Co oznacza ta usługa i dlaczego jest coraz częściej wykorzystywana przez osoby na samozatrudnieniu? O tym poniżej.

Czym są e-biura?

Biura wirtualne zasłynęły głównie dzięki zdalnym działalnościom. To właśnie przedsiębiorcy z takich dziedzin jak IT, marketing internetowy bądź nawet pomoc prawna, przyczyniły się w dużej mierze do rozwoju oferty e-biur.

Firmy oferujące wirtualne biura muszą dysponować fizyczną placówką zlokalizowaną w centrum dużego miasta. Tylko wtedy mają realną szansę na zaistnienie, gdyż to właśnie na lokalizacji bazuje cała ta branża. Wynajmujący, bo tak można określić usługodawcę, oferuje klientowi swój adres siedziby w zamian za kwotę abonamentu na ustalony z góry czas. Nie oznacza to jednak, że zyskujemy wtedy jakiekolwiek lokum. Chodzi wyłącznie o adres, którym możemy posługiwać się w ramach promocji swojej firmy oraz wpisu do rejestru.

Czy to się w ogóle opłaca?

Wielu klientów zastanawia się, ile kosztuje wirtualne biuro i czy jest to w ogóle opłacalny ruch. Prawdę mówiąc, kwoty abonamentu za tę usługę są niezwykle niskie, a czynsz jaki musielibyśmy zapłacić za fizyczną placówkę, stanowi niemal wielokrotność ceny za e-biuro.

Ciężko jest natomiast o jednoznaczne sprecyzowanie ceny. Wszystko zależy bowiem od pakietu oferty, na którą klient będzie mógł się zdecydować. Otóż, w przypadku zarejestrowania firmy na określony adres, cała branżowa korespondencja jest wysyłana właśnie na niego. Sama usługa odbioru paczek i listów widnieje w podstawowym pakiecie. Niemniej jednak, chcąc wysłania skanu za pomocą maila bądź poinformowania o nadejściu paczki, klient musi już dodatkowo zapłacić.

Korzyści jakie niesie ze sobą wirtualne biuro 

Dzięki wirtualnym biurom można w łatwy sposób pozyskać nowych klientów dla swojej firmy. Działa to na zasadzie algorytmu wyszukiwania przeglądarki, który w dużym stopniu bierze pod uwagę właśnie lokalizację. Oprócz samych wyszukiwarek, często nawet potencjalni klienci zwracają uwagę na placówkę firmy. Widząc, że firma może pozwolić sobie na lokum w ścisłym centrum, zazwyczaj uważa się, że jest to rzetelna i solidna działalność. Trzeba pamiętać, że lokalizacja jest ważna nawet wtedy, gdy wszystkie sprawy z kontrahentem załatwiane są przez internet.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.