Menu
Wilanowska Gala Jubileuszowa

Wilanowska Gala Jubileuszowa

Wilanowska Gala Jubileuszowa została zorganizowana, aby uczcić trzy jubileusze; 90 urodziny najlepszego znawcy kina, Stanisław Janickiego, 20 lat twórczej pracy Agnieszki Michalczyk oraz 10 edycję programu „Debiutantki”. Pierwszy jubilat kojarzony jest z programem w „W starym kinie”, najdłużej, bo przez 33 lata nadawanym cyklicznym programem polskiej telewizji. Dalej zresztą pozostaje czynny na polu popularyzacji starego, tego czarno-białego jeszcze kina, teraz na kanale Kino Polska i w moim ulubionym radiu RMF Classic. Bo i w radiu też  można opowiadać o kinie. Tym razem podczas gali został wzięty „na pytki” przez Marzenę Rogalską opowiadając o sobie wiele bardzo ciekawych a niekiedy zaskakujących historii. Dowiedzieliśmy się, dlaczego nosił czarne okulary i jak zakochał się w japońskim kinie.  Zaczęło się to przypadkowo pewnego dnia w Gdańsku, gdzie dla zabicia czasu do odjazdu pociągu wszedł do kina na projekcje filmu, o którego tytuł zapomniał nawet spytać. Zdradził nam też pewną historię z młodości, gdzie po kolejnych sztubackich kawałach wyrzucili go ze szkoły i do tego wszystkiego bojąc się rodziców udawał przed nimi, że normalnie dalej chodzi do szkoły.  Opowiedział nam również o tym jak został dziennikarzem „Żołnierza Wolności”.

Był oczywiście tort dla jubilata. I burleskowy występ Pin Up Candy, która powtórzyła numer Lody Halamy z tańcem na gigantycznym kieliszku z przedwojennego filmu „Kocha, lubi, szanuje” Michała Waszyńskiego. Ach, co to była za kariera, z rodzinnej rewii do klasycznego baletu i pozycji primabaleriny warszawskiego Teatru Wielkiego, i dalej, na światowe już sceny! Jednym z gości gali była jej córka.

Poznaliśmy też piękną żonę jubilata!

Nie zabrakło pokazu mody retro z tamtej epoki, z udziałem młodych uczestniczek programu „Debiutantki”, przygotowujących się do swojego pierwszego wielkiego balu. Również wielu gości wystąpiło w kreacjach z epoki. Szykownym damom towarzyszyli równie stylowo ubrani partnerzy, niektórzy nawet we frakach.

Świetny minikoncert szlagierów z epoki dał Piotr Koprowski, solista zespołu Śląsk, kojarzony zatem raczej z innym repertuarem.

Dla uczestniczek najmłodszej generacji programu „Debiutantki” była to zaś okazja do odebrania z rąk ich starszych koleżanek tiar, które stanowić będą część ich balowego stroju, na tym wyczekiwanym balu… Okazało się też, że niektóre z nich także bardzo dobrze śpiewają, bo i one pojawiły się na scenie.

Całość sprawnie poprowadziła znana z telewizji Ewa Wojciechowska, która ostatnio rzuciła mały ekran na rzecz teatru, ale to już inna historia.

A potem wszyscy ruszyli do tańca!

Piękne, ale ciasne wnętrza nie pomieściłyby wszystkich gości, dlatego Wilanowska Gala Jubileuszowa odbyła się w dawnej pałacowej Oranżerii. Nie udałoby się zorganizować tego niekomercyjnego wydarzenia gdyby nie wsparcie sponsorów i samych jego uczestników. Przede wszystkim Złotego Partnera Gali w Wilanowie, Banku Gospodarstwa Krajowego. . Za które to wsparcie dziękują organizatorzy, Europejskie Forum Przedsiębiorczości, Klub Integracji Europejskiej, zrzeszający prawie dwieście firm klub biznesu oraz Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery.

Red. Rafał Korzeniewski , zdjęcia Rafał Korzeniewski i Jacek Woźniak

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.