Menu
Wernisaż pierwszej wystawy w ramach projektu WSZECHŚWIAT KOLORU już 27 lutego!

Wernisaż pierwszej wystawy w ramach projektu WSZECHŚWIAT KOLORU

27 lutego Galerii Sztuki Nowy Warzywniak w Oliwskim Ratuszu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy będący inauguracja projektu WSZECHŚWIAT KOLORU, w ramach którego kolejne wystawy zostaną zorganizowane w Szczecinie, Warszawie i Kielcach. To na pewno, bo trwają jeszcze rozmowy i jest duża szansa, że wystawy odbędą się także w innych miastach. Jak twierdzą organizatorzy „projekt powstał z potrzeby zestawienia jednocześnie wszystkich koncepcji twórczych, konkretnych prac i stworzenia dla nich nowego kontekstu w przestrzeniach galeryjnych w Polsce”. Natomiast tytuł projektu WSZECHŚWIAT KOLORU „odnosi się zarówno do języka wypowiedzi i kierunku poszukiwań, jak i obszaru spotkania – integracji artystycznej, artystycznego dialogu między artystami i ich sztuką”. Brzmi to wszystko dość tajemniczo i pożądana będzie naoczna weryfikacja, co czego jako jego patron medialny zachęcamy.

Na wystawie w Oliwie swoje prace zaprezentują: Edyta Dzierż (Warszawa), Sylwia Kalinowska (Biała Podlaska), Małgorzata Karczmarzyk Zoya (Gdańsk), Anna Kossakowska (Warszawa), Jola Michalak (Lublin), Magdalena Podolska (Szczecin), Marko Veljić (Belgrad), Mag Woźniak (Warszawa), Adam Wyżlic (Olsztyn), Katarzyna Zawierucha (Kraków). Podaliśmy miasta, z których pochodzą biorący udział w projekcie artyści, by pokazać, że i pod tym względem ma on charakter ogólnopolski (a nawet międzynarodowy, bo jest też jeden artysta z Serbii).

Wystawa ma ujawnić indywidualną, a zarazem wyraźnie wspólną gamę emocji, znaków, energii i myśli artystycznych wszystkich prezentujących swoje prace artystów. I zbudować intrygujący dialog między: artystami, artystą a widzem i najważniejsze między widzem a dziełem sztuki. I tu już nasz osobisty udział jest niezbędny, bo bez nas nie da się tego dokonać.

WSZECHŚWIAT KOLORU Nowy Warzywniak Galeria Sztuki

Opata Jacka Rybińskiego 25, Gdańsk Oliwa, gdzie to jest

wernisaż wystawy w czwartek 27 lutego, godz. 19.00

wystawa będzie czynna do 8 marca

Kolejne wystawy w ramach projektu WSZECHŚWIAT KOLORU, których terminy już znamy:

Szczecin – Galeria Stara Rzeźnia, 12 marca – 4 kwietnia

Warszawa – Galeria Metamorfozy, 10 kwietnia – -3 maja

Kielce – DK Zameczek, 16 października – 15 listopada

A jako ostatnia ma się odbyć jeszcze jedna wystawa w Warszawie, w Centrum Sztuk Kartonovnia, będąca podsumowaniem projektu, której terminu jeszcze nie ustalono.

Organizatorami są Power of Art i Eviva l’Arte (Edyta Dzierż, Anna Kossakowska i Magdalena Woźniak) oraz Fundacja Na Rzecz Kultury i Integracji „POZYTYWY”. Magazyn przedsiębiorcy@eu objął patronat medialny nad całym projektem.

Wydarzenia w ramach projektu warto śledzić na bieżąco Facebooku:

www.facebook.com/PowerofArt

Rafał Korzeniewski

Wernisaż pierwszej wystawy w ramach projektu WSZECHŚWIAT KOLORU już 27 lutego

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.