Menu
Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej - tym razem online!

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej – tym razem online!

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej – KAMERA DAWIDA w tym roku online, tak, jak i wszystkie odbywające się teraz festiwale, bo kina zostały z powodu pandemii zamknięte. Filmy długo i krótkometrażowe. Fabularne i dokumentalne. Nazwa festiwalu wyjaśnia, co wszystkie pokazane filmy łączy. Będzie o historii – w tym roku tych nawiązań będzie wyjątkowo dużo – ale nie zabraknie też filmów zupełnie współczesnych, w tym pokazujących dzisiejszy Izrael, kraj nie tylko dla nas egzotyczny. W programie dużo filmów, które zostaną w Polsce pokazane po raz pierwszy. Można przez tydzień nie wychodzić z kina. Stop, nigdzie nie musimy wychodzić! Na wszystkie seanse wstęp wolny, to się nie zmieni.

W praktyce z dostaniem się na seans problemu nie było. Jeśli ktoś się zagapił i nie odebrał zawczasu wejściówki, to można było przyjść przed seansem i miejsce zwykle się znajdywało, a jak widzów było wyjątkowo dużo, to pojawiały się dostawki. No, ale nie wszyscy mieszkają w Warszawie, teraz festiwal mogą obejrzeć widzowie z całej Polski. Filmy dostępne będą przez 48 godzin od podanej w programie godziny, można więc odłożyć ich obejrzenie nawet na następny dzień. Uwaga: w przypadku niektórych filmów będą limity widzów i trzeba będzie pobrać kody dostępu (kto pierwszy, ten lepszy).

Zaczynamy oczywiście od przestudiowania programu. Bo nie przypuszczam, by ktoś miał tyle zapału i po prostu czasu, by obejrzeć wszystko. Poniżej do pobrania program w wersji tradycyjnej, ale warto przejść potem do wersji programu online, by skopiować sobie do kalendarza linki do interesujących nas filmów. W dniu seansu trzeba tam wejść i kliknąć kolejny link pod opisem, aby obejrzeć film. Możemy też odwrócić kolejność i zacząć od alfabetycznego spisu filmów online.

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej - pobierz program

Zapisy obowiązują na następujące filmy:

16 LISTOPADA: „Pod tym samym niebem / Non Odiare” (pokaz w czasie rzeczywistym, premiera o godz. 19:30)

19 LISTOPADA: „Zdjęcie życia / Picture of his life” (film dostępny przez 48 godzin od daty premiery i do wyczerpania kodów dostępu)

21 LISTOPADA: „Niezłomni / Resistance „ (film dostępny przez 48 godzin od daty premiery i do wyczerpania kodów dostępu)

22 LISTOPADA: „Wszyscy za jednego / The Crossing” (pokaz w czasie rzeczywistym, premiera o godz. 12:00)

22 LISTOPADA: „Cena prawdy / The Other Story” (pokaz w czasie rzeczywistym, premiera o godz. 19:30)

Aby otrzymać kod dostępu trzeba wysłać mil na adres film@wjff.pl po godzinie 15 w dniu poprzedzającym premierę filmu. Kto pierwszy ten lepszy (zapisy będą przyjmowane do czasu wyczerpania się dostępnej puli)!

Prócz seansów filmowych w programie webinaria, tu też obowiązuje rejestracja, bo jak się okazuje pokoje webinarowe wcale nie są bardziej pojemne od wirtualnych sal kinowych.

Red. RAFAŁ KORZENIEWSKI

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.