Menu

TO, CO KOCHAJĄ kobiety

Niejedna kobieta marzy o butach dla niej idealnych. Takich, w których będzie czuła się jednocześnie komfortowo, wyjątkowo i niepowtarzalnie. Tę potrzebę poznał i postanowił wyjść jej naprzeciw Marcin Miętus, projektant i twórca marki MYS.

Rozmawia ANETA SIENICKA

Mówi się, że aby kobieta czuła się piękna, musi mieć na sobie buty na wysokim obcasie, a ich wygląd ma powodować zazdrość innych kobiet. Co myślisz o tym stwierdzeniu?

– Moja główna zasada brzmi, że szpilki nie mogą się po prostu podobać, lecz muszą odzwierciedlać charakter i urodę właścicielki. Dzięki temu podkreślimy figurę, urodę i dodamy seksapilu. Oczywiście oprócz tego buty muszą być wygodne. Dlatego marka MYS, którą założyłem ma kilka swoich sekretów jak stworzyć wygodne szpilki. Te które mogę zdradzić, to ręczne wykonanie, wyprofilowany obcas i mięciutka gąbka pod palcami.

Projektujesz szpilki dopasowując je do stylu, charakteru i indywidualnych potrzeb swoich klientek. Jak wpadłeś na pomysł, żeby zaspokoić jedną z ważniejszych potrzeb kobiet, żeby mieć w szafie coś niepowtarzalnego?

– Każda kobieta chce być wyjątkowa i nosić buty, które są niepowtarzalne. Rozmawiając z kobietami o butach, zawsze poruszaliśmy temat, że rynek daje nam buty nie w tym kolorze, albo nie w tej wysokości. Dlatego daliśmy kobietom proste rozwiązanie: możliwość samodzielnego zaprojektowania szpilek na stronie mysfashion. com. W naszym konfiguratorze jest możliwość wyboru designu, koloru i idealnej wysokości, a przede wszystkim miejsca przyczepu wymiennych dodatków. Druga możliwość zaprojektowania wyjątkowych szpilek to spotkanie ze mną.

Twoje buty są nietypowe nie tylko ze względu na kroje i wysokiej jakości materiały, ale też dodatki, którymi dowolnie można ozdabiać buty spod znaku MYS. Czy te dodatki też projektujesz?

– Zastanawiając się dlaczego bardziej popularne są buty z dodatkami, niż bez dodatków, doszedłem do wniosku, że chodzi o użyteczność. W dzisiejszych, zabieganych czasach, produkty muszą dostosowywać się do naszego stylu życia. Kobieta „w biegu”, w pracy ma odpowiedni dress code, później spotkanie lub kolacja z przyjaciółką. Wtedy pojawia się pytanie, jak mieć przy sobie kilka par pasujących do okazji butów. Rozwiązaniem jest pudełeczko z wymiennymi dodatkami, które sprawia, że każda kobieta może zmienić swoje buty w zależności od nastroju czy okazji, np. na elegancki wieczór założy dodatek z kryształami Swarovski, a efekt będzie zniewalający! Wymienne dodatki tworzą projektanci biżuterii, których wraz z MYS chcemy promować.

Wiadomo, że kobieca noga w szpilkach prezentuje się znacznie korzystniej niż w butach na płaskim obcasie. To nierzadko jednak wiąże się z cierpieniem, które kobiety dzielnie znoszą, żeby być pięknymi. Ale czy to jest konieczne, można chodzić w szpilkach cały dzień i nie mieć obolałych stóp?

– Cieszy mnie opinia, która kształtuje się wśród moich klientek o butach MYS. Gdy pytam, skąd się o mnie dowiedziały, mówią w pierwszej kolejności „słyszałam, że są wygodne”. Szpilki mogą być wygodne. Ważne, by przy ich tworzeniu korzystać z najlepszej jakości skór czy profilować obcasy. Pierwsze prototypowe modele zawsze są testowane, aby można było dokonać ewentualnych, niezbędnych poprawek.

Kto te buty dla Ciebie testuje?

– Oczywiście moja mama, która je uwielbia (śmiech).

Buty Twojej marki zyskały już uznanie gwiazd. Podobno Dorota Wellman, która unikała jak ognia wysokich obcasów, przekonała się do szpilek dzięki Tobie, potwierdzasz?

– Można powiedzieć, że słyszałem o tym. Ale nigdy nie spotkałem Pani Doroty Wellman, chociaż bardzo bym chciał, by zaprojektować dla niej coś wyjątkowego.

Szpilki to Twój najważniejszy produkt. Czy kobiety, które nie noszą wysokich obcasów, albo mężczyźni, znajdą u Ciebie coś dla siebie?

– Oczywiście! Sam musiałem zaprojektować coś dla siebie. Choć przez dwa lata nie miałem na to czasu, gdyż zawsze szpilki dla wyjątkowych kobiet były na pierwszym miejscu. W tym momencie Panie oprócz szpilek mogą znaleźć u mnie baletki i lordsy z mięciutkim wykończeniem, a Panowie klasyczne eleganckie buty i trampki ze skóry.

Gdzie można znaleźć produkty marki MYS?

– Największa oferta znajduje się na stronie mysfashion.com. Warto też odwiedzić wkrótce nasze butiki franczyzowe, które będą w Polsce, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.