Menu

Tiguan atakuje

W polskich salonach zadebiutował nowy Tiguan. Samochód wyposażono w mnóstwo nowoczesnych i innowacyjnych systemów. Niektóre z nich zastosowano w Tiguanie po raz pierwszy, niektóre po raz pierwszy w tej klasie aut.

Dla marki niezwykle istotne jest bezpieczeństwo, dlatego samochód seryjnie wyposażony jest m.in. w system monitorujący przestrzeń przed autem, który w przypadku gdy kierowca się zagapi, automatycznie zahamuje, w celu uniknięcia wypadku. System rozpoznaje także rowerzystów i pieszych. Nowego Tiguana można także wyposażyć w system, który automatycznie i bezpiecznie zatrzyma samochód w przypadku, gdy kierowca zasłabnie.

Innowacje poprawiają nie tylko bezpieczeństwo, ale i codzienny komfort użytkowania. Np. przy pomocy smartfona będzie można zdalnie uruchomić ogrzewanie kabiny. Dzięki połączeniu z internetem kierowca będzie informowany o aktualnych utrudnieniach na drodze czy cenach paliw na poszczególnych stacjach. Pasażerowie mogą cieszyć się natomiast siecią wifi.

Tiguan jest pełnowartościowym SUVem, czyli jest oferowany z napędem na 4 koła. Może także holować przyczepę o masie nawet 2,5 tony. Kierowcy z pewnością docenią także system, który niemal samodzielnie cofa i parkuje z przyczepą.

Najnowsze rozwiązania znajdziemy także w przypadku układu napędowego. Producent przygotował dla przyszłych właścicieli aż 8 rodzajów silników do wyboru. Uwagę warto zwrócić na topowego diesla o mocy 240 KM, który gwarantuje znakomite osiągi.

Warto podkreślić także bardzo bogate wyposażenie seryjnie. W momencie wprowadzenia na rynek w cenie oferowany będzie pakiet premium, który zawiera m.in. system bezkluczykowy, reflektory LED oraz w wersji highline – bardzo dużą nawigację z ekranem o przekątnej 8 cali.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.