Menu
Life Science Open Space Online Week, 23 - 27 listopada

Tegoroczny Life Science Open Space już za nami!

Pewnie nie tak wyobrażali sobie organizatorzy jubileuszową, już 10. edycję Life Science Open Space, czyli Forum Współpracy dla Zdrowia i Jakości Życia. Z powodu pandemii musiała się ono w całości odbyć online. Za to z wydarzenie rozciągnęło się do tygodnia i mógł w nim wziąć udział każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania. Program, jeśli idzie o podział na sesje był w zasadzie identyczny jak poprzednio, zabrakło tylko zamykającej go sesji inspiracje, mającej charakter nie tylko podsumowania, ale i afterparty, a to trudno akurat było zrobić online.

Trudno było śledzić wszystko co działo się podczas Life Science Open Space, bo działo się naprawdę dużo. Przez pięć dni, do 23 do 27 listopada zorganizowano osiem sesji tematycznych, podczas których przedstawiono 72 prezentacje. Dlatego pozwolę sobie oddać głos organizatorom, którzy dokonali próby jego podsumowania.

Temat pandemii gościł we wszystkich sesjach, nie bez znaczenia było więc hasło przewodnie tegorocznej imprezy: NOWA RZECZYWISTOŚĆ – NOWE WYZWANIA. W przygotowaniu i realizacji sesji tematycznych współpracowało z Organizatorem – Klastrem LifeScience Kraków, szereg instytucji krajowych i międzynarodowych, bez których zaangażowania nie byłoby możliwe zrealizowanie tak ambitnego programu.

Liderami sesji tematycznych byli: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie (Healthy Food), Sano – Centrum Medycyny Obliczeniowej (Digital Health), BioM Cluster Monachium, BioWin Health Cluster z Walonii oraz Atlanpole Biotherapies z Nantes we Francji (Health Technologies), IKiFChP PAN w Krakowie (Bioeconomy).

Liderzy sesji biznesowych to: Kraków Miastem Startupów (Life Science StartUp Scena), MARR (Business Development) i ExecMind (Carriere in Life Science). Sesją COVID-19, ze względu na jej szczególny charakter, zarządzał w całości Klaster LifeScience Kraków.

„Welcome to Kraków, LifeScience Kraków”, takimi słowami witał uczestników każdej sesji Kazimierz Murzyn, dyrektor Klastra LifeScience Kraków. Tradycyjnie już, Miasto Kraków występowało w roli Partnera Generalnego i gospodarza imprezy, która chociaż wirtualnie krążyła z prezentacjami po Europie, swoje centralne miejsce miała w Krakowie.  

Wydarzenie odbywało się na dedykowanej platformie Internetowej B2Match, przez którą bezpośrednio uczestniczyło 261 osób, z czego 20% to uczestnicy zagraniczni z 14 krajów na całym Świecie. Sesje transmitowane były również na kanale YouTube Klastra LifeScience Kraków, gdzie łącznie obejrzało je ponad 900 osób. Abstrakty prezentacji opublikowano na stronie www Klastra w zakładce „platforma współpracy”, gdzie pozostają dostępne dla zainteresowanych tematami współpracy.

Czyli wiecie, gdzie szukać materiałów z tegorocznej edycji Life Science Open Space. A jakie są plany na przyszłość? Organizatorzy nie zniechęcili się do formy online, przynajmniej nie całkiem i dlatego przyszłoroczna edycja – tradycyjnie ma się odbyć jesienią – ma być hybrydowa. To jest łączyć spotkanie na żywo z transmisją online. Organizatorzy obiecują kolejne atrakcje – poza sesją INSPIRACJE, która wróci do agendy, pojawią się światowej sławy goście, a program będzie jeszcze mocniej nastawiony na wymianę doświadczeń i współpracę. I tak, jak tegoroczna, potrwa kilka dni. I już teraz zapraszają do wzięcia w niej udziału! A my jako patron medialny Life Science Open Space już teraz do tego zachęcamy!

red. Rafał KORZENIEWSKI

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.