Menu
Trzeci tydzień bezpłatnych wideokonferencji PARP o tarczy antykryzysowej

Trzeci tydzień bezpłatnych wideokonferencji PARP o tarczy antykryzysowej

Cykl bezpłatnych wideokonferencji organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wystartował dwa tygodnie temu. W ciągu tygodnia organizowane są trzy, wszystkie rozpoczynają się o 13.00 i potrwają dwie godziny (wyjątkowo, w przyszłym tygodniu we wtorek będą dwie, o 10.00 i 14.00). Każda na inny temat, ale wszystkie dotyczą tarczy antykryzysowej i zawartych w niej rozwiązania. Celem jest nie tylko pochwalenie się, co rząd (i agencja) robią dla przedsiębiorców, choć to pewnie też, ale i pomoc dla nich w zorientowaniu się w natłoku szybko uchwalanych przepisów, które mają im pomóc w przetrwaniu trudnych czasów pandemii i najpierw schładzania, a potem odmrażania gospodarki. Bo wcale nie łatwo się w tym rozeznać. Scenariusz jest stały, najpierw prelekcja eksperta, który spróbuje też odpowiedzieć na nasze pytania. Udział jest nie tylko bezpłatny, nie wymaga nawet rejestracji. Wchodzimy na zakładkę, do której link podajemy poniżej i oglądamy. Na tej samej zakładce możemy też przed spotkaniem zadać pytanie ekspertowi, w tym wypadku należy podać swój mail, należy się wiec domyślać, że możemy liczyć na odpowiedź, nawet, jeśli nie padnie ona podczas spotkania. Może on też posłużyć ekspertowi, aby doprecyzować zadane przez nas pytanie. Pytania mogą być też konsekwencją tego, czego dowiemy się podczas wideokonferencji. Albo dotyczyć naszego szczególnego przypadku, a niekoniecznie chcemy, by o naszych problemach dowiedzieli się inni. I dlatego po zakończeniu każdego spotkania pod telefonem 22 101 04 01, dyżurować będzie ekspert PARP.

www.parp.gov.pl/tarcza

Na tej samej zakładce znajdziemy też harmonogram zaplanowanych wideokonferencji. Szczegółowy, jeśli idzie o te najbliższe i w postaci tyko tematu oraz daty w przypadku następnych. Nadchodzący tydzień zapowiada się szczególnie interesująco, przynajmniej dla mnie, bo we wtorek omawiane będą zmiany w procesie inwestycyjno-budowlanym. Także we wtorek o pomocy dla średnich przedsiębiorstw. A w środę o tarczy samorządowej.  Temat nieco inny, ale może mieć znaczenie dla tych, którzy wykonują zlecenia od samorządu. Ostatnia omówiona szczegółowo w harmonogramie jest zaplanowana na 15 czerwca wideokonferencja poświęcona pakietowi mieszkaniowemu jako impulsowi dla gospodarki.

Partnerami organizowanego przez PARP cyklu wideokonferencji jest aż dziesięć instytucji, odpowiedzialnych za różne obszary tarczy. W ich gronie znajduje się Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.