Menu
III Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci Best Brain

Sport dla jajogłowych, najlepsi w zapamiętywaniu (patronat magazynu)

Już w tę sobotę w gmachu Akademii Pedagogiki Specjalnej na Szczęśliwickiej odbędą się III Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci Best Brain. W tym roku w mistrzostwach weźmie udział rekordowa liczba uczestników, będzie ich prawie stu. Organizatorem mistrzostw jest szkoła rozwoju umysłowego Best Brain, założona przez braci Bartłomieja i Tobiasza Boralów, najlepszych zawodników z Polski w historii tego sportu. Jesteśmy jako klub patronem tego wydarzenia, a wśród patronów medialnych oprócz nas jest między innymi TVP Sport.

Będzie pięć konkurencji. Na mnie największe wrażenia zrobiły fikcyjne daty. Trzeba będzie zapamiętać daty 90 wydarzeń, które nigdy nie miały miejsca, jak powstanie frytek przeciwko schabowemu, albo i miały, ale dotąd nie wiedzieliśmy, kiedy, jak kiedy wynaleziono scyzoryk lub kiedy komputery zaczęły myśleć (czyli one jednak myślą). Znajomość historii w tym wypadku na nic nam się nie przyda, może być nawet dużym problemem. Trzeba będzie też wykuć 90 słów ze słownika fikcyjnego języka, zapamiętać po kolei trzysta cyfr, 120 słów, ale tym razem polskich, za to po kolei. I jeszcze pięćdziesiąt i potem jeszcze sto kolorów ze słuchu. Też po kolei. To w ogóle możliwe?

Regulamin, ale przede wszystkim przykłady pytań do poszczególnych konkurencji znajdziecie na stronie mistrzostw. Możecie spróbować sami w domu, więc najpierw przeczytajcie regulamin, potem wydrukujcie puste karty podpowiedzi i dopiero potem trwający dwie minuty rzut oka na arkusz pytań i powinniście zapamiętać wszystko cyfry i słowa, na fikcyjne daty jest aż cztery minuty, na słówka z fikcyjnego języka pięć (ale trzeba zapamiętać też polskie odpowiedniki). A w przypadku kolorów zapamiętać je trzeba od razu (nie będą powtarzać). To w ogóle jest możliwe? Jest, tu zaręczam, bo byłem świadkiem. Inaczej uznałbym, że mnie ktoś nabiera. Ale być może tylko ja jestem taki niezdolny. Jeśli bez problemów uczyliście się wierszyków w podstawówce, to być może macie talent do tego. I może warto się nim pochwalić?

I teraz, jak to przeczytaliście, zajrzyjcie na stronę wydarzenia, dlatego podaję ją dopiero teraz:

www.mistrzostwa.bestbrain.pl

Zmagania na żywo można śledzić na ich profilu na Facebooku:

www.facebook.com/mistrzostwabestbrain

 

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.