Menu
... oraz SPA

RELAKS w Radziejowicach

Po tygodniu pracy przychodzi często moment, w którym marzy się tylko o tym, by zaszyć się gdzieś w lesie, zostawić na chwilę miejskie tempo życia i zafundować sobie dzień czy dwa totalnego odpoczynku. I wtedy dobrze jest wiedzieć o miejscach takich jak Hotel Afrodyta Business & Spa w Radziejowicach.

Nina Alt

Obiekt znajduje się niecałe cztery kilometry od trasy katowickiej. Z Warszawy dojazd zajmie niecałą godzinę (45 km.), ale położenie hotelu jest wygodne dla gości z różnych stron kraju.

Hotel Afrodyta Business & Spa istnieje już niemal dekadę, ale w ciągu ostatnich trzech lat przeszedł metamorfozę. Przybyło pokoi, dzisiaj jest ich 62, Centrum Spa powiększyło się o basen z saunami, otwarty został klub nocny z kręgielnią. Inwestycji było sporo, ale mimo to hotel nie stracił swojego kameralnego charakteru. To ciągle jest wtopiony w las, dwupiętrowy budynek z czerwonym dachem. Wchodząc do niego, cały czas ma się wrażenie, że przyjechało się do rodzinnego pensjonatu, w którym panuje domowa atmosfera. Goście czują się tu swobodnie i dotyczy to zarówno tych, którzy przyjeżdżają do Spa zregenerować swoje ciało i umysł jak i tych, którzy wpadają naładować się energią przed kolejnym tygodniem pracy. Koleżanek, które przyjeżdżają razem po to, by mieć dla siebie nieco przyjemności w Spa, czy też par, które chcą mieć czas tylko dla siebie.

Hotel znajduje się na skraju rezerwatu, w którym wiosną rośnie mnóstwo konwalii, a tuż obok płynie mała i urokliwa rzeka Pisia. Można się wybrać na spacer do lasu, pojeździć rowerem (są wyznaczone szlaki, a rower można wypożyczyć w hotelu), pochodzić z kijami nordic walking.

Ci, którzy wolą odpoczywać w hotelu, mają do dyspozycji profesjonalną i szeroką ofertę Spa. Po przeprowadzonej modernizacji stało się ono bardzo nowoczesne. Jest w nim basen, jacuzzi (a nawet dwa, bo drugie jest w ogrodzie), są bicze wodne, sauna, grota solna i aż 16 gabinetów zabiegowych. Skorzystać można z zabiegów pielęgnacyjnych (wykorzystujących kosmetyki marek Thalgo i Ella Baché), masaży klasycznych, relaksacyjnych, ajurwedyjskich czy popularnych ostatnio, bazujących na uchodzącym za eliksir młodości olejku arganowym. Zabiegów jest bardzo dużo i cieszą się one dużym powodzeniem, więc przyjeżdżając na weekend, dobrze jest wcześniej zrobić rezerwację, bo w soboty i niedziele trudno już znaleźć wolne terminy.

Wśród gości hotelu jest coraz więcej rodzin. Rodzice zabierają tu dzieci, by odpoczęły od hałasu miasta, pobyły trochę w lesie, nad wodą. Tym bardziej, że w Afrodycie są pokoje, w których rodziny mogą mieszkać razem. Właśnie otwarty został nowy pokój zabaw, w którym w razie niepogody dzieci mogą się bezpiecznie bawić oraz oglądać filmy.

Obiekt dysponuje też salami szkoleniowymi i konferencyjnymi, z których najczęściej korzystają firmy.

Integralną częścią hotelu jest oczywiście restauracja, specjalizująca się w kuchni polskiej, z daniami przygotowywanymi wyłącznie z naturalnych składników. Po zjedzeniu marynowanych żeberek w sosie miodowo-śliwkowym czy łososia z gotowanymi warzywami nie będzie się miało wątpliwości, że to jedna z najlepszych restauracji w okolicy. I nieraz zdarzało się, że goście zapraszali szefa kuchni do siebie tylko po to, by brawami podziękować mu za przyrządzony obiad czy kolację. Zjeść więc w Afrodycie można bardzo dobrze. Nie przypadkiem sporo stolików w hotelowej restauracji zajętych jest nie przez gości hotelu, ale przez mieszkańców okolic, a nawet przyjezdnych z Warszawy.

Hotel Afrodyta Business & Spa przyciąga więc z wielu powodów. Warto wpaść tu na obiad, gdy szuka się nowych smaków. Gdy szuka się wytchnienia, dobrze przyjechać na weekend lub nawet dłużej. Cały wielkomiejski zgiełk zostaje wtedy gdzieś daleko. Taki całkowity relaks, pełne rozluźnienie i spokój. Czasem przecież tylko tego trzeba.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.