Menu
XXI edycja konkursu Przedsiębiorstwo Fair Play

Przedsiębiorstwa Fair Play, trwa drugi etap konkursu (magazyn partnerem medialnym)

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” to najpopularniejszy tego typu program dla przedsiębiorstw, a jego certyfikat cieszy się wyjątkową renomą ze względu na proste, ale jednocześnie rygorystycznie przestrzegane zasady. Nazwa programu nie jest myląca, trzeba być przede wszystkim fair. Co nie jest wcale nisko zawieszona poprzeczką. Obecnie trwa drugi etap konkursu, firmy odwiedzają audytorzy i weryfikują otrzymane informacje na miejscu, zapoznając się z dokumentami i przeprowadzając rozmowy. W tym z pracownikami oraz związkami zawodowymi. Bo to, jak traktowani są pracownicy jest także elementem oceny!

20 lat historii…

W 1998 roku w Warszawie zostaje oddana do użytku stacja metra Centrum, Robert Maćkowiak zostaje wicemistrzem Europy w biegu na 400 m, a Sejm uchwala ustawę o nowym podziale Polski na 16 województw. Właśnie wtedy zostały przyznane pierwsze certyfikaty „Przedsiębiorstwo Fair Play”. To zatem już 20 lat! Od tego czasu do napłynęło 10 976 zgłoszeń, przyznano 9 728 certyfikatów i przeliczając to na wagę ponad tonę statuetek. To też 20 lat pracy tworzących renomę certyfikatu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

Czas na audyt!

Obecnie trwa drugi etap XXI już edycji konkursu. Etap niezwykle istotny, ponieważ pozwala organizatorom programu naprawdę poznać uczestniczące w programie firmy. W przedsiębiorstwach, które pomyślnie przeszły weryfikację w pierwszym etapie na podstawie danych z wypełnionych przez nie ankiet przeprowadzany jest audyt, którego celem jest sprawdzenie ich rzetelności. Bo rzetelne i skrupulatne wypełnienie tych ankiet było warunkiem przystąpienia do programu. Audytorzy podróżują po całej Polsce, aby dotrzeć do każdej z firm. Sporządzone z tych audytów szczegółowe raporty są podstawą nominacji do przyznania certyfikatu i w przypadku najlepszych nagrody głównej. Ostateczna decyzja należy oczywiście do kapituły programu. Nie jest to decyzja łatwa, ale lata doświadczeń pozwoliły stworzyć przejrzysty proces weryfikacji, dokładnie udokumentowany oraz określony jasnymi regułami. Finał konkursu w listopadzie, gdy podczas uroczystej gali z udziałem uczestników programu, mediów, przedstawicieli władz państwowych, organizacji gospodarczych, parlamentarzystów i korpusu dyplomatycznego. I wtedy dowiemy się, kto zasłużył na otrzymanie certyfikatu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Będziemy tam oczywiście obecni jako jeden z partnerów medialnych programu i zdamy Wam relację! Liczymy, że wśród tych, którzy otrzymają certyfikat, nie zabraknie też naszych czytelników!

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Warto dodać, że w czerwcu w biurze programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” ramach projektu „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w stuleciu niepodległości Polski” ruszyły prace nad publikacją poświęconą polskim przedsiębiorcom i ich społecznego zaangażowania na przestrzeni ostatnich 100 lat. Publikacja zawierać będzie przykłady takiej działalności przedsiębiorstw, a także ich wkładu w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej. Znaczna część tej publikacji poświęcona będzie przedsiębiorstwom, które otrzymały certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play”, gdzie ich historia i osiągnięcia opisane zostaną w formie studium przypadków. Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.