Menu

PIĘKNOŚĆ ZNACZY WIĘCEJ niż jakikolwiek list polecający

Podobno starość – nie radość, ale młodość – nie wieczność. Na szczęście są sposoby, żeby udowodnić, że obydwa te stwierdzenia nie do końca są zgodne z prawdą. Medycyna Estetyczna wypełnia lukę powstałą pomiędzy kosmetyką a chirurgią plastyczną.

Dr. Mariola Sztogrtyn właścicielka gabinetu "AESTHETICA"

Pacjent, który trafia do gabinetu „AESTHETICA” ma nie tylko wykonany zabieg. Poświęca się mu także dużo czasu na edukację w zakresie właściwej pielęgnacji skóry, ochrony przed promieniowaniem UV itp. Oczywiście, osoba poddająca się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej powinna pamiętać, że nie zastąpią one podstawowych zabiegów kosmetycznych oraz właściwej codziennej pielęgnacji skóry. Ale na pewno, gdy są dobrze wykonane, przynoszą olśniewające efekty.
Decydując się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, zmierzamy w kierunku odmłodzenia naszej skóry i poprawy jej wyglądu, ale także szeroko pojętej profilaktyki i promowania zdrowego stylu życia. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że przed wyborem danego zabiegu konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który dostosuje zabieg                                                                                                 odpowiednio do potrzeb naszej skóry.

Niepożądane zmarszczki

Najczęstszym problemem są wszelkiego rodzaju zmiany związane ze starzeniem fizjologicznym lub przyspieszonym przez nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV. Zmarszczki mimiczne u większości osób z łatwością można usunąć za pomocą kilku wstrzyknięć toksyny botulinowej. To także najskuteczniejsza obecnie metoda profilaktyki przeciw zmarszczkowej. Regularnie wykonywany zabieg (co 6–8 miesięcy) to znaczne opóźnienie powstawania zmarszczek w poddawanej terapii okolicy.
O kwasie hialuronowym słyszeli już chyba wszyscy. Zagwarantuje szybkie i skuteczne wypełnianie zmarszczek. Pierwsze zmarszczki zaczynają powstawać około 25–30 roku życia. Z biegiem lat włókna elastyny oraz kolagenu, odpowiedzialne za odpowiednie napięcie skóry, ulegają osłabieniu. Natomiast toksyny oraz wolne rodniki przyczyniają się do spadku substancji, które stymulują produkcję wspomnianego wcześniej kolagenu. W rezultacie skóra ulega wysuszeniu, wiotczeniu oraz powstają na niej pogłębiające się zmarszczki. Kwas hialuronowy gwarantuje skuteczne i stosunkowo mało inwazyjne usuwanie zmarszczek.
Lifting jest zabiegiem, który rozważa większość kobiet, które zaobserwowały u siebie wiotczenie skóry. Oczywiście, zwykle to tylko rozważania hipotetyczne zabieg jest kosztowny, bolesny, a rekonwalescencja długotrwała.                      To wystarczające argumenty, by pogodzić się ze zmarszczkami.

W gabinecie „AESTHETICA” bez skalpela można poprawić owal twarzy, unieść policzki lub brwi za pomocą wchłanianych, innowacyjnych nici do liftingu twarzy Happy Lift, zawierających kwas polimlekowy. Jest to nowy sposób na odzyskanie młodego wyglądu twarzy. Inaczej niż w tradycyjnym liftingu, nici Happy Lift nie wymagają zabiegów ze skalpelem i gwarantują spektakularny efekt.

Zbędna tkanka tłuszczowa

Gabinet „AESTHETICA” jest również autoryzowanym gabinetem specjalizującym się w miejscowej, iniekcyjnej redukcji tkanki tłuszczowej preparatem AQUALYX. Jest to zabieg umożliwiający redukcję tkanki tłuszczowej. Oczywiście redukcja tkanki tłuszczowej z pewnych okolic ciała nie zastąpi odpowiedniej pielęgnacji skóry w gabinecie kosmetycznym i domu oraz, przede wszystkim, zdrowego stylu życia, dobrej diety i ruchu. Pamiętajmy, że skóra wymaga odpowiednich kosmetyków nawilżających, a regularnie wykonywany masaż lub zabiegi na ciało zwiększają napięcie i kondycję skóry.

Gabinet „AESTHETICA”, to specjalistyczny gabinet istniejący od 2011 r. przy ul. Kleszczowej 18 w Warszawie.
 Jedną z najważniejszych cech gabinetu jest profesjonalny i wykwalifikowany personel medyczny,  który zdobył szerokie doświadczenie w kraju i za granicą. Od początku istnienia gabinet łączy usługi w zakresie stomatologii oraz medycyny estetycznej. Ciągle wprowadza innowacyjne i nowatorskie metody leczenia. Mottem przewodnim założycieli jest myśl greckiego filozofa Arystotelesa: „Piękność znaczy więcej niż jakikolwiek list polecający”.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.