Menu

Paweł Leśniak

Imię i nazwisko
Paweł Leśniak

Co uważa pan za swój największy sukces?
Jeżeli miałbym wyróżnić jeden moment w swojej karierze – debiut mojej pierwszej książki „Równowaga”, który miał ogromny wpływ na moje życie.

Co lub kto pana inspiruje?
Frank Lampard, Avram Grant, Dan Brown czy Hajime Isayama, którzy osiągnęli ogromne sukcesy, a mimo to pozostali pokorni i otwarci na innych.

Jakie cechy powinien mieć przedsiębiorca idealny?
Obawiam się, że taki nie istnieje, ale jeśli miałbym wymienić najważniejsze cechy, to byłyby to umiejętność chłodnej oceny sytuacji, szybkie dopasowanie się do zmian, patrzenie poza schematy oraz odwaga.

Co wyróżnia pana biznes spośród innych w branży?
Branża gier komputerowych jest najszybciej rozwijającą się dziedziną biznesu na świecie.

Jakie ma pan plany związane z rozwojem biznesu?
Nie zatrzymywać się i czerpać z doświadczenia, jakie zdobyłem przez ostatnie lata, aby zaowocowało ono w przyszłości.

Czym dla pana jest etyczny biznes?
Jest to biznes uczciwy i oparty na zdrowych fundamentach.

Zawodowy piłkarz, malarz, pisarz, a od niedawna – twórca gier wideo. 31-letni Paweł Leśniak jest bez wątpienia człowiekiem renesansu. Jako autor debiutował wydaną w 2012 roku powieścią „Równowaga” – pierwszą z trylogii przedstawiającej losy Desmonda Pearce’a, którą uzupełnią „Zachwianie” i „Chaos”. Najnowsza książka Leśniaka to osadzony w Zakopanem horror „Przed Północą”. Jego twórczość literacka spotkała się z dużym entuzjazmem czytelników i krytyków, niektórzy porównują  go nawet do legendarnego Dantego Alighieri. Na podstawie „Równowagi” powstała gra komputerowa „Devil’s Hunt”, przy której Paweł Leśniak pracował jako Creative Director oraz Scryptwriter.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.